Informacje18 września 2016, 18:00,

Big Band dla Frajdy - Koncert Leśny w Magdalence

18 września 2016 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert leśny w Magdalence w wykonaniu Big Bandu dla Frajdy na Górkach Piaskowych w Magdalence. Wstęp wolny. Big Band dla Frajdy to zespół jazzowy działający przy GOK Lesznowola pod kier. Tomasza Kłujszo.

BIG BAND DLA FRAJDY - KONCERT LEŚNY W MAGDALENCE

Big Band Dla Frajdy powstał w lutym 2013. Działa i rozwija się pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Choć na razie to raczej "Small Band" to ma ambicje być kiedyś Big Bandem w pełnym składzie. Skupia wokół siebie muzyków zawodowych i amatorów kochających muzykę na wysokim poziomie, lubiących pograć sobie "po godzinach". I to zarówno gimnazjalistów jak i osoby w średnim wieku. Gra standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej a także kompozycje autorskie opracowywane specjalnie na aktualny skład. Wszyscy starają się podnosić poziom umiejętności muzycznych w grze zespołowej i szlifują warsztat improwizacji. Zespół prowadzi multiinstrumentalista, wokalista i aktor Tomasz Kłujszo.

Informacje18 września 2016, 17:00,

Festiwal Mazowsze w Koronie Chór Filharmonii Narodowej Wielkie dzieła Góra Kalwaria 2016

Mazowiecki Instytut Kultury oraz Współorganizatorzy zapraszają na koncert siódmy (139.) XIII edycji Festiwalu Mazowsze w Koronie w Górze Kalwarii, podczas którego wystąpi Chór Filharmonii Narodowej - Wielkie dzieła. Festiwal odbędzie się 18 września 2016 roku o godz. 17.00 Miejsce: GÓRA KALWARIA Kościół Parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP ul. Ks. Sajny 2 (zabytek architektury z XVIII wieku). Wstęp wolny. Zapraszamy!

FESTIWAL MAZOWSZE W KORONIE CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ WIELKIE DZIEŁA GÓRA KALWARIA

WYKONAWCY:CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ w WARSZAWIE: Henryk Wojnarowski – dyrygent, Ewa Wilczyńska – fortepian, Igor Pogorzelski – słowo o muzyce.

PROGRAM: Muzyka europejska od XIII do XIX wieku Kompozytorzy: Wincenty z Kielczy, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Zieleński Antonio Vivaldi, Wolfgang A. Mozart, Gioacchino Rossini, Georg Fr. Haendel Giuseppe Verdi, Stanisław Moniuszko W programie koncertu pierwszego Chóru Rzeczypospolitej Polskiej, zaplanowanego w zabytkowym kościele w Górze Kalwarii, znajdą się wybrane sakralne utwory kompozytorów europejskich, z polskim hymnem kanonizacyjnym Gaude Mater Polonia na czele oraz słynne partie chóralne z oper Verdiego i Moniuszki powstałych w XIX wieku. Warto podkreślić, że jest to pierwsza wizyta Chóru Filharmonii Narodowej pod kierunkiem jego wieloletniego szefa Henryka Wojnarowskiego w Górze Kalwarii, przygotowana z myślą o szczególnym roku dla chrześcijan w Polsce a także dla Zgromadzenia Księży Marianów.

ORGANIZATOR FESTIWALU: Mazowiecki Instytut Kultury. WSPÓŁORGANIZATORZY KONCERTU: Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.