Informacje6 lutego 2014, 00:00,

Biegówki narty biegowe w Krainie Jeziorki

Co robić zimą w Krainie Jeziorki kiedy jednoślad może być skrajnie niebezpieczny? Może warto pomyśleć o dwóch śladach tj. o nartach biegowych. Jedne z najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego daje nam Chojnowski Park Krajobrazowy zlokalizowany na obszarze Krainy Jeziorki pomiędzy Piasecznem a Górą Kalwarią. Właśnie tam gdzie przebiega Chojnowski Szlak Rowerowy z Kabat w kierunku Góry Kalwarii są doskonałe trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

BIEGÓWKI POD WARSZAWĄ W KRAINIE JEZIORKI

Najbliższy weekend będzie drugim tej zimy gdzie będzie można uprawiać tę dyscyplinę, o ile oczywiście leżący jeszcze dziś śnieg nie stopnieje. Wystarczy podjechać do hotelu, restauracji La musica w Żabieńcu (przy trasie krajowej 79) i wypożyczyć sprzęt narciarski. Tras jest mnóstwo, aby kilka godzin szosować po gęstym i pięknym chojnowskim lesie. Serdecznie polecamy i zapraszamy ten rodzaj aktywności.

Przeczytaj też: Czy ośrodek dla cudzoziemców w Lininie wpływa na bezpieczeństwo?

BIEGÓWKI POD WARSZAWĄ W KRAINIE JEZIORKI

Rezerwacje i informacja: 517 143 924.
Wypożyczalnia czynna w sobotę i niedzielę (8 i 9 lutego) w godz. 9:30 - 16:00
Sprzęt narciarski prosimy rezerwować w piątek (7 lutego) w godzinach 9.00 - 21.00

autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski - Kraina Jeziorki www.krainajeziorki.pl

Informacje6 lutego 2014, 00:00,

Joanna Saltik w Klubie Klasy Kobiet Piaseczno

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Klasy Kobiet KKK, które odbędzie się 11 lutego 2014 roku o godz. 18:00 w Przystanku Kultura, przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Podczas najbliższego spotkania, odbędzie się spotkanie z Joanną Saltik. Wstęp wolny. Zapraszamy na wtorkowe spotkanie Klubu Klasy Kobiet w Piasecznie.

Joanna Saltik w Klubie Klasy Kobiet Piaseczno

Joanna Saltik pochodzi z Warszawy, od prawie 9 lat mieszka w Piasecznie. Pasjonatka podróży. Podczas jednej z nich poznała swojego męża, który zmienił jej życie... zawodowe. Wraz z mężem - Kurdem z Araratu, przewodnikiem na najwyższą górę Turcji, stworzyła niewielką firmę wyprawową organizującą wyprawy do wschodniej Turcji (www.ararattrek.pl). Oprócz męża w skład rodziny wchodzą 3,5 letnia Dila i 5-miesięczny Felek. Jedną z atrakcji spotkania będzie slajdów ze wschodniej Turcji - Życie wokół Araratu, będzie można obejrzeć zdjęcia z regionu Turcji, który zamieszkuje naród kurdyjski. Poznamy niektóre ich zwyczaje i tradycje słuchając także tamtejszej muzyki. Zobaczymy region usiany zabytkami różnych kultur oraz pięknymi krajobrazami górskimi. Zapraszamy na spotkanie z Joanną Saltik.

Joanna Saltik w Klubie Klasy Kobiet Piaseczno

Joanna Saltik - Pokaz slajdów ze wschodniej Turcji - Życie wokół Araratu. Będzie można obejrzeć zdjęcia z regionu Turcji, który zamieszkuje naród kurdyjski. Poznamy niektóre ich zwyczaje i tradycje słuchając także tamtejszej muzyki. Zobaczymy region usiany zabytkami różnych kultur oraz pięknymi krajobrazami górskimi.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno