Informacje15 czerwca 2014, 14:00,

Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa połączony z Piknikiem Sportowym

Rady sołeckie Józefosławia i Julianowa serdecznie zapraszają 15 czerwca 2014 roku na 1. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa, połączony z piknikiem sportowym. Impreza odbędzie się w niedzielę 15 czerwca 2014 r. w godz. 14.00 - 19.00 na terenie Politechniki Warszawskiej, przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu. W programie, oprócz niemal 5 - kilometrowego biegu ulicami obydwu miejscowości, planowane są zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, gry, zabawy i mini biegi dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

BIEG ULICZNY JÓZEFOSŁAWIA I JULIANOWA POŁĄCZONY Z PIKNIKIEM SPORTOWYM

Studio fotograficzne Atelier21, Studio Fryzur Mariusz Szymojko i Gabinet kosmetyczny Pimavell przeprowadzą 2 projekty:
- Dzieci Józefosławia i Julianowa – sesja fotograficzna w prawdziwym studio fotograficznym urządzonych na terenie pikniku. Dzieci będą uczesane i ucharakteryzowane. Sesję fotograficzną poprowadzi Joanna Sibilska.
- Metamorfozy – zmiana wizerunku dla zainteresowanych osób (8 osób), zmiana fryzury i makijaż (Mariusz Szymojko i Iza Gajewska - Pimavell)

W strefie sportowej Tuan Club przeprowadzi zajęcia fitness na świeżym powietrzu: trening funkcjonalny, SH’BAM, Crossfit, Speedball Fitness, ponadto poprowadzi rozgrzewkę i stretching dla biegaczy.

W strefie dzieci: przedszkola Incy Wincy i Świat Bajek zorganizują animacje dla najmłodszych dzieci. Szkoła Marzeń zaprasza na malowanie na sztalugach i zabawy Origami. Warszawski Klub Narciarski rozstawi tyczki i każdy będzie mógł zmierzyć czas swojego „slalomu” Klub Kultury Józefosław zorganizuje 2 minibiegi dla dzieci. Każde dziecko które ukończy bieg dostanie pamiątkowy dyplom. Inną atrakcją przygotowaną prze KK będzie możliwość rozegrania partyjki szachów z lokalnym mistrzem. Będzie także plac zabaw dla dzieci z dmuchańcami do skakania

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

BIEG ULICZNY JÓZEFOSŁAWIA I JULIANOWA POŁĄCZONY Z PIKNIKIEM SPORTOWYM

W strefie geodetów: Studenci Politechniki Warszawskiej – gospodarze terenu – zorganizują gry i zabawy z instrumentami geodezyjnymi. W budynku Politechniki będzie można wysłuchać 2 wykładów: Dieta Biegacza – lek. Med. Katarzyna Bukol-Krawczyk (KB medica). Filozofia Slow Food - Renata Brząkała, aktywistka warszawskiego ruchu Slow Food.

Na scenie głównej od 14 do 19 cały czas coś się będzie działo: występ zespołu rockowego (Szkoła Marzeń), pokaz capoeiry, występy dzieci z instrumentami muzycznymi i przedstawienie kółka teatralnego (Klub Kultury Józefosław), iluzjonista nas zaczaruje, rozdamy puchary dla zwycięzców biegu, porozmawiamy o Józefosławiu i Julianowie i zakołyszemy się w rytmie zumby. Wszystkie atrakcje imprezy (za wyjątkiem dmuchańców) są bezpłatne. Całość imprezy poprowadzi Łukasz Grass – dziennikarz radiowy i telewizyjny i mieszkaniec Julianowa.

BIEG ULICZNY JÓZEFOSŁAWIA I JULIANOWA POŁĄCZONY Z PIKNIKIEM SPORTOWYM

Więcej informacji o imprezie oraz możliwość rejestracji on-line dla uczestników biegu dostępna jest na stronie www.solectwojozefoslaw.pl Program będzie na bieżąco aktualizowany w Zakładce Wydarzenia/Piknik i Bieg. Impreza współfinansowana ze środków Gminy Piaseczno.

Informacje13 czerwca 2014, 19:14,

BEZPŁATNY ODBIÓR ELEKTROODPADÓW

Uprzejmie informujemy, że Gmina Piaseczno podpisała umowę z firmą P.P.H.U.POLBLUME z siedzibą przy ul. 11 Listopada 35 w Piasecznie w sprawie bezpłatnego odbioru elektrośmieci bezpośrednio z nieruchomości. Dzwoniąc bezpośrednio do w/w firmy można się umówić na odbiór wymienionych odpadów bezpośrednio z domu/mieszkania.Telefon: (22) 756 96 61

BEZPŁATNY ODBIÓR ELEKTROODPADÓW

W ramach tej umowy mieszkańcy Gminy Piaseczno mogą bezpłatnie oddać takie sprzęty jak:
- lodówki, pralki, kuchenki, zmywarki, mikrofalówki, tostery, żelazka,
- komputery, monitory, drukarki, skanery, telefony,
- odbiorniki radiowe, suszarki do włosów,
- piły, wiertarki, silniki, wentylatory, piece,
- kable, baterie, świetlówki.

Wydział odpowiedzialny za sprawę: Wydział Gospodarki Odpadami ul. Wojska Polskiego 54, Piaseczno Tel. 22 736 29 84 go@piaseczno.eu