Informacje14 października 2018, 10:00,

Bieg Papieski po raz XII Habdzin

Już po raz dwunasty zapraszamy do Habdzina na Bieg Papieski. W najbliższą niedzielę (14 października) uczestnicy pobiegną na dystansie ponad czterech kilometrów. Bieg upamiętniający postać wielkiego Polaka, rozpocznie o godz. 13.00 Msza święta. Tuż po nabożeństwie, o godz. 14.30, wystartuje XII Bieg Papieski (zapisy od godz. 12.00 do godz. 14.00). Uczestnicy będą się ścigali na dystansie 4,4 km, a trasa biegu będzie przebiegała przez następujące miejscowości: Habdzin, Łęg i Opacz.

BIEG PAPIESKI HABDZIN

Zwycięzców sportowych zmagań poznamy ok. godz. 15.30, wtedy to odbędzie się wręczenie nagród. Coroczne wydarzenie o godz. 16.00 zakończy Apel Papieski, po którym zostanie odśpiewana „Barka”, ulubiona piosenka św. Jana Pawła II. Na XII Otwarty Bieg Papieski zapraszają: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, sołectwo Habdzin, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie oraz DEM’a Promotion Polska.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

BIEG PAPIESKI HABDZIN

Informacje13 października 2018, 08:00,

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

13 października 2018 roku do sali GOSiR w Piasecznie powrócą zawody Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Po rekordowym turnieju wrześniowym, w którym udział wzięło 164 uczestników i tym razem organizatorzy postarają się aby nie zabrakło atrakcji, które przyciągną fanów “ping-ponga” do piaseczyńskiej hali. Jedną z nich będzie występ Pawła Chmiela, dwukrotnego brązowego medalisty Mistrzostw Polski, akademickiego Mistrza Europy, który obecnie występuje w 1-ligowej drużyny PWSZ Trefl Zamość.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Każdy z uczestników będzie mógł stanąć do stołu z gościem specjalnym i spróbować swoich sił z utytułowanym zawodnikiem. Podczas loterii, która co miesiąc odbywa się na zawodach będzie można wygrać 30-minutowy trening z Pawłem oraz jego koszulkę z autografem. Ponadto “Szara Eminencja” przygotowała vouchery, które umożliwią ich wymianę na pyszne dania w restauracji. Zawody zostaną rozegrane na 20 stołach, zawodnicy będą rywalizować w 8 kategoriach przeznaczonych zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Po raz drugi z rzędu odbędzie się turniej deblowy, który doskonale przyjął się we wrześniu. Zawody rozpoczynają się o godzinie 10:00, zgłoszenia od godziny 9:00.

Kiedy: 13 października (sobota)
Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Sikorskiego 20
Kategorie: Dzieci, Juniorzy, Dzieci-PRO (posiadające licencję PZTS), Juniorzy-PRO (posiadający licencję PZTS), Amatorzy – start turnieju o godzinie 10:00, zgłoszenia do godziny 9:30
Kobiety, Open (amatorzy + zawodnicy posiadający licencję PZTS), Gry podwójne – start turnieju o godzinie 13:00, zgłoszenia do godziny 12:30