Informacje1 lutego 2016, 16:00,

Biblioteczny Harlem Shake Piaseczno

Pomóż zmienić stereotypowe myślenie o bibliotece, weź udział w Harlem Shake'u czyli krótkim filmiku internetowym. Spotkanie organizacyjne w sprawie akcji bibliotecznego Harlem Shake'a odbędzie się 1 lutego 2016 r. o godz. 16.00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 49. Zapisy pod numerem 22 735 11 37 lub osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zachęcamy do udziału!

BIBLIOTECZNY HARLEM SHAKE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Harlem shake - rodzaj internetowych memów. Harlem shake'i to kręcone przez internautów filmiki z charakterystycznym tańcem do piosenki z gatunku trap "Harlem Shake" amerykańskiego DJ'a Baauera o dużym wirusowym potencjale, które błyskawicznie zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Do 30-sekundowego utworu internauci kręcą filmiki, gdzie początkowo nic się nie dzieje, a jedna przebrana osoba zaczyna tańczyć w rytm muzyki. Po chwili następuje cięcie i tańczą już wszyscy bohaterowie, często przebrani za postaci z filmów, bajek, posiadający zwierzęce elementy (np. głowa konia, głowa kurczaka) lub w skąpych strojach, czy z nietypowymi przedmiotami. Pomysł podchwycili internauci z całego świata, tworząc swoje Harlem Shake'i. "Gorączka Harlem Shake" opanowała cały świat, a w okresie największej popularności memu w internecie pojawiało się nawet 4000 nowych filmików dziennie . Taniec wykonywali już studenci, norweska armia, pracownicy korporacji, ojcowie z dziećmi i wiele innych osób.

Informacje31 stycznia 2016, 11:00,

Morsowanie na Górkach Szymona

31 stycznia 2016 roku w godzinach 11:00 - 12:00 zapraszamy na lodowatą kąpiel, czyli morsowanie na stawach przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym. Zapraszamy na zimowe, wodne szaleństwo! Naprawdę! Bikini, kąpielówki, ręczniki, a wszystko to na lodowej tafli.... przy przeręblu! Bo żeby pomorsować, trzeba wskoczyć do przerębla :) Gwarantujemy mocne wrażenia, wspaniały nastrój i świetne samopoczucie. A przede wszystkim dobrą zabawę z grupą odważnych, sympatycznych i zimowo zakręconych ludzi! Wydarzenie dotyczące morsowania na facebook: https://www.facebook.com/events/455989734590806/

MORSOWANIE NA GÓRKACH SZYMONA