Informacje4 stycznia 2013, 00:00,

Bezpłatny pokaz filmu UWOLNIć PORÓD

Studio Bambini i Stowarzyszenie DOULA zapraszają na bezpłatny pokaz filmu Uwolnić poród, a po nim na rozmowę z doulami. Spotkanie odbędzie się 6 stycznia 2013 roku o godz. 16.00 w Studio Bambini, przy ul. Fabryczna 23 lok.1 w Piasecznie. Zapisy przez maila: info@studiobambini.pl Pokaz jest częścią szerszej akcji Freedom for Birth (zainicjowanej przez One World Birth), która ma być impulsem do podjęcia walki o przestrzeganie praw kobiet odnośnie miejsca i sposobu porodu. Po pokazie zapraszamy do rozmowy na temat praw kobiet i zachęcamy do wyrażenia swoich przemyśleń. Dyskusję poprowadzą: Izabela Frankowska (doula, fizjoterapeutka), Julita Molenda (doula, psycholog), Agnieszka Rudzińska – Jobda (doula, edukatorka seksualna).

Bezpłatny pokaz filmu UWOLNIć PORÓD

Uwolnić poród (Freedom for Birth) to 60-minutowy film, w którym występują czołowi eksperci dziedziny położnictwa oraz prawnicy z wielu krajów zajmujący się prawami człowieka. Wszyscy oni wzywają do przeprowadzenia radykalnej zmiany w systemach opieki okołoporodowej na całym świecie. Hermine Hayes-Klein, amerykańska prawniczka i organizatorka tegorocznej konferencji w Hadze pt. „Prawa człowieka w porodzie”, mówi: „Sposób, w jaki w wielu krajach na całym świecie podchodzi się do porodu jest wielce problematyczny. Miliony ciężarnych wpycha się do szpitali, kładzie na plecach i rozcina. Ich porody są poddawane niepotrzebnym farmaceutycznym i chirurgicznym interwencjom, które, jak same przyznają osoby sprawujące opiekę nad kobietami, są wykonywane z powodów finansowych lub dla wygody personelu. Kobiety na całym świecie zaczynają być świadome tego, że poród nie musi taki wyglądać, a nawet nie powinien. Brak szacunku i nadużycia są niepotrzebną ceną płaconą za poczucie bezpieczeństwa."

Autorzy filmu Uwolnić poród (Freedom for Birth) opowiadając dramatyczną historię węgierskiej położnej Agnes Gereb, brutalnie aresztowanej i pozbawionej wolności za przyjmowanie porodów domowych, chcą pokazać, jak dalece poród jako doświadczenie głęboko intymne i wyjątkowe w życiu kobiety i jej dziecka, został kobietom odebrany. Propaganda strachu, traktowanie ciała jako dysfunkcyjnej maszyny, a porodu jako niebezpiecznego procesu, który wymaga interwencji medycznej, uniemożliwia kobietom przeżywanie go w pozytywnej i pełnej skupienia atmosferze. Dlatego ważne jest, aby cofnąć się o krok i zwrócić kobietom „ich” poród.

Informacje28 grudnia 2012, 00:00,

PWiK przejmie obsługę klientów PT Elmar

List Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno do mieszkańców: Uprzejmie informuję, że z dniem 31 grudnia 2012 r. kończy się termin obowiązywania umowy zawartej pomiędzy Gminą Piaseczno a P.T. ELMAR w sprawie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz eksploatacji stacji i sieci wodociągowych na terenie Gminy Piaseczno.

Od 1 stycznia 2013 r. eksploatację w/w urządzeń wodociągowych przejmuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. (100% udziału Gminy Piaseczno). W związku z powyższym informuję, że dotychczasowe umowy ELMAR-u zawarte z mieszkańcami w sprawie dostaw wody tracą swoją ważność z dniem 31 grudnia 2012 r. Zapraszam wszystkich mieszkańców do podpisywania nowych umów na dostawę wody z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. ul. żeromskiego 39, 05-500 Piaseczno, tel. 22 7015400 lub 22 7502320. Więcej informacji www.pwikpiaseczno.pl

PWiK Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie

Osoby, których będzie dotyczyła zmiana, można podzielić na dwie grupy: klientów, którzy posiadają już umowę z PWiK na odbiór ścieków oraz odbiorców, którzy dotychczas nie podpisywali żadnych dokumentów o współpracy z przedsiębiorstwem. To rozróżnienie będzie istotne w przypadku dopełniania formalności. – Oczywiście wszyscy zainteresowani zostaną przez nas odpowiednio wcześniej powiadomieni, ale już dziś zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przedsięwzięcia. - mówi Artur Woźniakowski prezes zarządu PWiK.

Jesteś klientem PWiK i PT Elmar Mamy dobrą wiadomość dla osób, będących klientami Elmaru i posiadających już umowę z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji na odprowadzanie ścieków. W tym przypadku odbiorcy nie będą musieli wypełniać żadnych dodatkowych dokumentów. Wynika to z zapisu w paragrafie 24 „Umowy o odprowadzanie ścieków”. Automatycznie zostaną objęci świadczeniami PWiK w zakresie dostarczania wody z dniem 1 stycznia 2013 roku.

Jesteś klientem wyłącznie PT Elmar Jednak pozostali odbiorcy - klienci Elmar - będą zobowiązani do podpisania nowej umowy na zaopatrzenie w wodę. Aby ułatwić i usprawnić całą procedurę, PWiK przygotowało specjalne pakiety, które są już dystrybuowane bezpośrednio do dotychczasowych klientów Elmaru.

W materiałach znajduje się między innymi: umowa, ulotka ze szczegółową instrukcją oraz koperta zwrotna zwolniona z opłat pocztowych. Umowę trzeba wypełnić i odesłać do PWiK Piaseczno lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Klienta. Następnie, po wprowadzeniu danych do systemu, klienci otrzymują korespondencyjnie oryginał umowy podpisany przez przedsiębiorstwo.