Popularny: 3100 odsłonInformacje20 listopada 2008, 00:00,

Bezpłatny odbiór elektrośmieci na terenie gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno prowadzi bezpłatny odbiór od mieszkańców zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdą niepotrzebną lodówkę, pralkę, kuchenkę, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy można przywieźć między godz. 9:00 a 15:00 do specjalnie wyznaczonych objazdowych punktów, obsługiwanych przez firmę PUK SITA we współpracy z organizacją odzysku ElektroEko. Zbiórka prowadzona jest też w siedzibie PUK SITA przy ul. Technicznej w Piasecznie.

Bezpłatny odbiór elektrośmieci na terenie gminy Piaseczno

Zachęcamy do pozbycia się starych, zalegających w piwnicach i na strychach sprzętów. Wyrzucając elektrośmieci do śmietnika, nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo, które obowiązuje w Polsce od 29 lipca 2005 r. (Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym). Grozi za to kara grzywny do 5 tys. zł. Elektrośmieci zawierają liczne substancje szkodliwe, takie jak rtęć, związki bromu, kadm, PCB, freon czy azbest, które po wydostaniu się z urządzenia elektronicznego przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt. Selektywna zbiórka elektrośmieci w punktach zbierania, demontaż w wyspecjalizowanych zakładach przetwarzania oraz unieszkodliwienie niebezpiecznych substancji i pierwiastków, chroni środowisko naturalne przed skażeniem. Odzysk surowców i wykorzystanie ich do produkcji nowych urządzeń, zdecydowanie zmniejsza stopień wykorzystania zasobów naturalnych oraz przyczynia się do obniżenia kosztów technologicznych kolejnych produkcji.

Poza wyznaczonymi harmonogramem terminami zbiórki zużyte urządzenia można bezpłatnie oddać w siedzibie firmy PUK SITA przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie w godz. 8:00-20:00. W ciągu ostatniego roku firma zebrała 50 ton starego elektronicznego sprzętu. Istnieje też możliwość odpłatnego zamówienia odbioru bezpośrednio z gospodarstwa domowego niepotrzebnych urządzeń. Taką usługę świadczą na terenie gminy Piaseczno trzy firmy:
- Przedsiębiorstwo Wywozu Nieczystości Stałych ALMAX Sp. z o.o., ul. Wrocławska 3, Radom,tel.048 362-88-42
- REMONDIS Sp. z o.o., ul. Zawodzie 16, Warszawa, tel. 022 858 75 67
- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA, ul. Techniczna 6, Piaseczno, tel. 022 737 17 70

Zgodnie z prawem również każdy sklep bądź hipermarket prowadzący sprzedaż elektro-urządzeń jest zobowiązany do przyjęcia starego sprzętu w zamian za nowo nabyty. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby w trosce o środowisko oraz zdrowie swoje i najbliższych korzystali z przygotowanych przez gminę Piaseczno punktów odbioru elektrośmieci, których wykaz znajduje się w załączniku: harmonogram.doc
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Nigdzie. Tak samo jak informacja o nieistniejącej firmie i nieaktualne godziny przyjęć odpadów.
Ja, 16 lipca 2019
A gdzie jest ten harmonogram
Informacje16 listopada 2008, 00:00,

Debata Obywatelska MASZ G£OS, MASZ WYBÓR Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Informujemy, że w środę 26 listopada 2008 roku o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, odbędzie się jesienna DEBATA OBYWATELSKA MASZ G£OS, MASZ WYBÓR W PIASECZNIE. Organizatorzy debaty, czekają do 19 listopada 2008 roku, na Wasze głosy dotyczące problemów jakimi, Waszym zdaniem, powinny zająć się obecnie władze Gminy Piaseczno oraz jakich konkretnie działań oczekujecie od Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Wszelkie uwagi i propozycje należy przesyłać na adres mailowy: info@pgo.org.plMasz Głos, Masz Wybór w Piasecznie!

Akcja Masz Głos, Masz Wybór Gmina Piaseczno

Celem akcji Masz Głos, Masz Wybór jest zwiększenie zainteresowania obywateli sprawami gminy, m.in. poprzez informowanie ich o działaniach władz lokalnych, umożliwienie dialogu mieszkańców z samorządowcami oraz wzmocnienie - zarówno u wyborców, jak i wybranych - poczucia współodpowiedzialności za gminę Piaseczno. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej: www.maszglos.pgo.org.pl26 listopada 2008 roku serdecznie zapraszamy na debatę obywatelską, wszystkich mieszkańców Piaseczna zainteresowanych sprawami naszego miasta i gminy Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie