Popularny: 500 odsłonInformacje16 lutego 2012, 00:00,

Bezpłatny odbiór azbestu od mieszkańców Piaseczna i utylizacja odpadów azbestowych

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno kontynuuje program bezpłatnego odbioru i utylizacji odpadów zawierających azbest. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że termin składania wniosków mija 16 kwietnia 2012 roku. Dzięki trwającej od 2003 roku akcji, udało się wyeliminować już ponad 2 256 ton eternitu zdemontowanego z budynków mieszkalnych i gospodarczych, znajdujących się na terenie Gminy Piaseczno. W samym tylko 2011 usunięto około 600 ton. Na realizację tego zadania gmina otrzymała kwotę 50 281,32 złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 20 000 złotych ze Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

BEZP£ATNY ODBIÓR AZBESTU OD MIESZKAńCÓW PIASECZNA

Mieszkańcy, którzy będą chcieli w tym roku skorzystać z bezpłatnego odbioru i utylizacji azbestu, zobowiązani są złożyć odpowiedni wniosek wraz z wymaganymi załącznikami do 16.04.2012r. Po tym terminie wnioski na rok bieżący nie będą przyjmowane. Wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej www.piaseczno.eu, w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz w pokoju nr 63. Akcja rozpocznie się po przeprowadzeniu przetargu. Koszty związane z odbiorem i utylizacją wyrobów zawierających azbest poniesie gmina. Właściciele obiektów zobowiązani są jedynie do sfinansowania bezpiecznego demontażu eternitu oraz, oczywiście, nowego pokrycia dachu. Ustawowy termin usunięcia wszystkich wyrobów zawierających azbest to rok 2032.
autor/źródło: Barbara Wysocka - Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno

Informacje17 lutego 2012, 00:00,

Pokaz filmów deskorolkowych w Konstancinie

Projekt Społeczny Skatepark w K-J oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają na pokaz filmu deskorolkowego: ZIEMIA OBIECANA, oraz premierę filmu FANCY FREE autorstwa Piotra Kubickiego. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 18 lutego 2012 roku o godz. 18.00 w KDK na Grapie, przy ul. Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

POKAZ FILMÓW DESKOROLKOWYCH W KONSTANCINIE

Ziemia Obiecana to pierwszy film autorstwa Kuby Dziworskiego, w którym będzie można obejrzeć triki i miejscówki z £odzi, która od zawsze miała silną deskorolkową reprezentację. W filmie występują : Dominik Gałek, Paweł Burchardt, £ukasz Hołdrowicz, Jakub Chęćka i inni. Jest to niezależny projekt, który powstawał zwyczajnie podczas wspólnej jazdy na spotach w takich miastach jak £ódź, Warszawa, Praga, Katowice, Kraków, Częstochowa, Płock czy Barcelona.

Druga z produkcji to autorski film Fancy Free, młodzieży projektu Skatepark w K-J, czyli Społecznej Inicjatywy Młodzieży na Rzecz Budowy Skateparku w Konstancinie. Będzie można zobaczyć jak wygląda deskorolkowe życie w Konstancinie, poznać lokalne miejscówki oraz skaterów. Podsumowane zostaną również wyniki konsultacji społecznych pt. Zaprojektuj Skatepark, a inicjatorzy budowy skateparku w Konstancinie skomentują analogiczną inicjatywę z Piaseczna, oraz opowiedzą o potencjalnych zmianach w projekcie budowy skateparku. Więcej o projekcie skateparku w Konstancinie, można przeczytać na łamach strony internetowej Skatepark w K-J: skateparkkonstancin.blogspot.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna