Informacje21 września 2016, 19:00,

Bezpłatny Kurs Samoobrony dla kobiet w Piasecznie

Zapraszamy na kolejny Bezpłatny kurs Samoobrony dla kobiet, w trakcie którego zapoznamy was z podstawowymi sposobami obrony, padami i uderzeniami. Całość wzbogacimy o solidną dawkę ćwiczeń aerobowych i siłowych a także elementy Aeroboxingu (ciosy i kopnięcia przy muzyce). Treningi w sali GOSiR na Stadionie Miejskim w Piasecznie ul. 1go Maja 16 w Poniedziałki i Środy o godz. 20.15 w dniach 19-28.09.2016 Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem 600 929 578 lub mailowo xfight@xfight.com.pl. ZAPRASZAMY

Bezpłatny Kurs Samoobrony dla kobiet w Piasecznie

Informacje17 września 2016, 19:30,

Misterium życia o. Papczyńskiego

17 września 2016 roku o godz. 19.30 odbędzie się Misterium życia o. Papczyńskiego. Miejsce: Plac przed Ratuszem w Górze Kalwarii. W roku kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego, dokładnie w 315. rocznicę jego śmierci, odbędzie się uliczne widowisko poświęcone jego osobie, na które zapraszają: Bractwo Męki Pańskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

MISTERIUM ŻYCIA O. PAPCZYŃSKIEGO

W trzynastu scenach ukazane zostaną ważne momenty z życia Świętego oraz Miasta, w którym przeżył ostatnie 24 lata życia. Obok Ojca Papczyńskiego zobaczymy m. in. hetmana wielkiego koronnego Jana Sobieskiego oraz założyciela Nowej Jerozolimy, biskupa Stefana Wierzbowskiego. Inscenizacja przeniesie nas do XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, nękanej wojnami i wsławionej heroizmem wiary wielu swoich synów. Szczególne miejsce w tej historii ma powstanie Nowej Jerozolimy, czyli Kalwarii Mazowsza.

Tekst widowiska wyszedł spod pióra Jacka Kowalskiego – poety i pieśniarza, wielkiego miłośnika sarmackiej Polski. Również on jest autorem pieśni do widowiska, które zaaranżowała Anita Murawka. Inscenizację uświetni występ zespołu Monogramista JK oraz chóru Reditus.

Przedstawienie światło – dźwięk zatytułowane „św. Stanisław z Góry Kalwarii” rozpocznie się po zachodzie słońca o 19.30 na rynku miejskim w Górze Kalwarii.