Informacje28 sierpnia 2014, 17:00,

Bezpłatny kurs komputerowy ECDL dla osób w wieku 50+

Stowarzyszenie SPOZA zaprasza osoby w wieku 50+ zainteresowane udziałem w bezpłatnym kursie komputerowym ECDL na spotkanie organizowane w ramach targów edukacyjnych. Kurs będzie prowadzony w Piasecznie. Targi edukacyjne to jeden z elementów projektu "Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery" realizowanego przez Stowarzyszenie SPOZA na terenie powiatu piaseczyńskiego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bezpłatny kurs komputerowy ECDL dla osób w wieku 50+

Osoby uczestniczące w projekcie mogą skorzystać z indywidualnego doradztwa edukacyjnego, warsztatów, targów edukacyjnych umożliwiających bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami instytucji szkoleniowych, internetowej bazy ofert edukacyjnych. Spotkanie dotyczące udziału w kursie komputerowym odbędzie się 28 sierpnia 2014 roku o godz. 17.00 w biurze projektu ul. Kniaziewicza 8, II p, lok. nr 5 w Piasecznie. Szczegółowe informacje, można uzyskać telefonicznie: 505 052 514 lub mailem: broker.edu@spoza.org.pl, www.spoza.org.pl

Informacje19 sierpnia 2014, 10:00,

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Warszawskiej w Konstancinie

Na kilkutygodniowe utrudnienia komunikacyjne muszą przygotować się w najbliższym czasie kierowcy i mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. We wtorek (19 sierpnia 2014 roku) w związku z remontem torów zostanie zamknięty przejazd kolejowy przy ul. Warszawskiej. Objazdem pojadą m.in. autobusy komunikacji miejskiej. W związku z planowanym remontem przejazdu kolejowego i zamknięciem fragmentu ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie tymczasowo zmienione zostaną trasy autobusów i mikrobusów. Od wtorku (19 sierpnia) objazdem pojadą linie nr: 700, 710, 724, 742, a także L14, L15,L16 i L21.

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Warszawskiej w Konstancinie

Kierunek do Warszawy:
Autobusy linii 700, 724, 742 i mikrobusy linii L14, L15, L16 i L21 na rondzie Armii Krajowej w Konstancinie-Jeziornie skręcą w ul. Bielawską. Dalej pojadą ul.: Rynkową, Tysiąclecia Państwa Polskiego i dawną trasą biegnącą ul. Warszawską.
Autobusy linii 710 pojadą ul.: Mirkowską, Bielawską, Rynkową, Tysiąclecia Państwa Polskiego i dalej ul. Warszawską, jak do tej pory.

Kierunek z Warszawy do Konstancina-Jeziorny, Piaseczna i Góry Kalwarii:
Autobusy linii 700, 724, 742 i mikrobusy linii L14, L15, L16 i L21 pojadą ul.: Warszawską, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Rynkową, Bielawską, przez rondo Armii Krajowej w Konstancinie-Jeziornie i dalej starą trasą.
Autobusy linii 710 pojadą ul.: Warszawską, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Rynkową, Bielawską, ul. Mirkowską i dalej dotychczasową trasą.
Tymczasowe przystanki (w obu kierunkach) dla wszystkich linii autobusowych i mikrobusowych staną na ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Warszawską.

Planowany termin zakończenia prac remontowych to 30 sierpnia. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie