Informacje22 kwietnia 2018, 11:00,

Bezpłatne zajęcia nauki jazdy na deskorolce i rolkach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


22 kwietnia 2018 roku zapraszamy na naukę jazdy na deskorolce i rolkach dla dzieci i młodzieży z Gminy Lesznowola! Zajęcia są bezpłatne! Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę naprzemiennie na skateparkach w Mysiadle i Nowej Iwicznej. Deskorolka Mysiadło od godziny 12.00 do godziny 13.00 Nowa Iwiczna od godziny 13.30 do godziny 14.30 Rolki Mysiadło od godziny 13.30 do godziny 14.30 Nowa Iwiczna od godziny 12.00 do godziny 13.00 Aby wziąć udział w zajęciach należy się zapisać na poniższych stronach: Deskorolka - www.goskate.pl Rolki - www.rollschool.pl Zapraszamy!

BEZPŁATNE ZAJĘCIA NAUKI JAZDY NA DESKOROLCE I ROLKACH

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 kwietnia 2018, 16:00,

Łysa śpiewaczka - Teatr Albocoś premiera spektaklu w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 i 22 kwietnia 2018 roku (sobota i niedziela) o godz. 18.00 zapraszamy na premierę spektaklu pt.: Łysa śpiewaczka, w wykonaniu Teatru Albocoś. Miejsce: Kino Uciecha, Sajny 14 w Górze Kalwarii. Bezpłatne wejściówki do odebrania od piątku 13.04.2018 r. w kasie Ośrodka Kultury, Białka 9. Kasa czynna pn.-pt. w godz. 8.00-15.30.

ŁYSA ŚPIEWACZKA - TEATR ALBOCOŚ PREMIERA SPEKTAKLU W GÓRZE KALWARII

Teatr Albocoś Łysa Śpiewaczka. Antysztuka Eugene Ionesco „Łysa śpiewaczka” to pierwsza sztuka teatralna Eugene Ionesco. Jej premiera w 1950 roku zrodziła nurt teatru absurdu. Ta antysztuka, do dziś chętnie wystawiana jest na deskach teatrów całego świata. Dlaczego, skoro autor sklejał zdania i frazy pozbawione sensu, zaczerpnięte podobno z podręcznika do nauki języka angielskiego? („Podłoga jest pod nami, a sufit nad nami.”) Być może odpowie nam na to pytanie wieczór spędzony z Teatrem Albocoś w Kinie Uciecha? Faktycznie, wszystko postawione jest tu na głowie. To ANTYSZTUKA! Nie da się „streścić akcji”. Trudno po pierwszej lekturze scharakteryzować postacie bohaterów. Nie da się odpowiedzieć na pytanie o przesłanie - ideę „Łysej Śpiewaczki”. Fascynuje mnie to, że choć na papierze sztuka wydaje się martwa, wystawiona na scenie ożywa, skrzy się dowcipem. Nie raz odbierana była bardzo ideowo. Zawsze anty i przeciw czemuś; przeciw systemowi, przeciw mieszczańskiemu kołtuństwu, normom społecznym, czy przeciw zadzierającym nosa wątpliwym elitom. „Król jest nagi!”- zdaje się krzyczeć autor „Łysej Śpiewaczki” („kogo” lub „co” podłożymy sobie „pod króla”, zależy od czasu i miejsca w jakim żyjemy), ale czyni to lekko, z wdziękiem, nie zaciska pięści, nie buduje barykad, a jeżeli nawet szczerzy zęby, to ze śmiechu. Pamiętam zdumienie na twarzach moich aktorek, kiedy pierwszy raz przeczytaliśmy sztukę na próbie: -O co w chodzi?! Czym on tak się ekscytuje?! Z próby na próbę wspólnie odnajdywaliśmy humor dialogów, fiskomikę osób dramatu i żelazną konsekwencję i rytmy dialogu. „Łysa Śpiewaczka” jest komedią, która na pewno zachwyci fanów „Latającego Cyrku Monty Pythona”, miłośników absurdalnych skeczy kabaretowych i wszystkich, którzy zechcą się dobrze bawić na spotkaniu z Teatrem Albocoś. Zapraszamy! Grzegorz Emanuel P r z e k ł a d: Jerzy Lisowski R e ż y s e r i a: Grzegorz Emanuel A s y s t e n t r e ż y s e r a: Dorota Paczesna S c e n o g r a f i a: Joanna Szewczyk O s o b y: Pan Smith – Iwona Dmochowska Pani Smith – Marta Lipińska Pan Martin – Dorota Kasperska Pani Martin - Edyta Wiśniewska Służąca Mary – Anna Porczyk Kapitan strażaków – Sylwia Szewczyk Dyrygent – Dorota Paczesna.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie