Informacje11 października 2016, 11:00,

Bezpłatne warsztaty okulistyczne Widzieć Lepiej w CMP Piaseczno

Szanowny Pacjencie, podejrzewasz, że masz zaćmę, a może już ją u Ciebie zdiagnozowano lub przygotowujesz się do operacji zaćmy? Już dziś zapisz się na bezpłatne warsztaty okulistyczne "Widzieć Lepiej", które odbędą się w CMP Piaseczno - 11.10.2016 r. w godzinach 11.00-13.00

BEZPŁATNE WARSZTATY OKULISTYCZNE WIDZIEĆ LEPIEJ W CENTRUM MEDYCZNYM CMP PIASECZNO

Nasz cel? Edukacja pacjentów w zakresie leczenia zaćmy, wad wzroku oraz zespołu suchego oka. Podczas warsztatów można uzyskać informacje dotyczące m.in.: zabiegu, przygotowania do zabiegu, zalet zabiegu. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz rejestracja@cmp.med.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje4 października 2016, 18:29,

Czterech ambasadorów i tango - relacja z koncertu Show Me Your Tango w Konstancinie-Jeziornie

Wyjątkowe spotkanie odbyło się w niedzielę, 25 września w Konstancińskim Domu Kultury. Na koncert „Show Me Your Tango” znanej mezzosopranistki Izabeli Kopeć i argentyńskiego bandoneonisty Gilberto Pereyry, do Hugonówki przybyło aż 4 ambasadorów. Wszyscy uczestnicy razem z artystami odśpiewali „Sto lat” pani ambasador Argentyny Patricii Beatriz Salas, obchodzącej tego dnia urodziny.

CZTERECH AMBASADORÓW I TANGO - RELACJA Z KONCERTU SHOW ME YOUR TANGO W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Podczas koncertu „Show Me Your Tango”, Izabela Kopeć wykonała zaaranżowane na mezzosopran i kwintet instrumentalny kompozycje Astora Piazzolli, twórcy tango nuevo i wirtuoza bandoneonu. Jego utwory jako przeznaczone do słuchania, zrewolucjonizowały tradycyjne tango, sprawiając, że stało się popularne na całym świecie. Pieśni w wykonaniu Izabeli Kopeć nabrały wyjątkowego brzmienia, wzbogacone wrażliwością i scenicznym temperamentem artystki. Mezzosopranistce akompaniowali: Tomasz Filipczak (fortepian), Christian Danowicz (skrzypce), Konrad Kubicki (kontrabas), Robert Horna (gitara), oraz gość specjalny - Gilberto Pereyra, jeden z najsłynniejszych na świecie współczesnych bandoneonistów. Ten koncertujący na całym świecie argentyński muzyk, doskonale czuje tango nuevo, zaś bandoneon w jego rękach brzmi niemal tak, jak przed laty u wirtuoza Piazzolli. Zachwycona publiczność, za wspaniały koncert nagrodziła wszystkich występujących owacją na stojąco. Zdawało się, że bisom nie było końca.

Koncert przyciągnął wielu sympatyków tanga, talentu Izabeli Kopeć oraz południowoamerykańskiej poezji. Na wypełnionej publicznością sali widowiskowej Hugonówki zasiadło wielu znamienitych gości, a wśród nich aż czterech ambasadorów. Koncertu „Show Me Your Tango” wysłuchali Ron van Dartel, Ambasador Holandii, Hanna Katariina Lehtinen, Ambasador Finlandii, Shigeo Matsutomi, Ambasador Japonii oraz Patricia Beatriz Salas, Ambasador Argentyny w Polsce, która objęła honorowym patronatem koncert. Pani Patricia Beatriz Salas była drugim argentyńskim bohaterem wieczoru, jako że tego dnia obchodziła urodziny. Z tej okazji otrzymała okazały bukiet róż z rąk Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, a wszyscy zgromadzeni życzyli jej śpiewnie „Sto lat”.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

To był niezapomniany wieczór cudownej muzyki w najlepszym wykonaniu dla wspaniałej publiczności.