Informacje31 grudnia 2017, 14:00,

Bezpłatne przejazdy liniami L dla posiadaczy KKM Konstancińskiej Karty Mieszkańca

Już niedługo posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej liniami „L”. Na wczorajszym posiedzeniu Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, uchwalono finansowanie tej regulacji.

BEZPŁATNE PRZEJAZDY LINIAMI L DLA POSIADACZY KKM KONSTANCIŃSKIEJ KARTY MIESZKAŃCA

20 grudnia 2017 r. Rada Miejska Konstancin-Jeziorna uchwaliła budżet gminy na 2018 rok.

W ramach budżetu, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, uchwalono finansowanie bezpłatnego korzystania przez mieszkańców gminy z komunikacji publicznej liniami „L” na podstawie okazania Konstancińskiej Karty Mieszkańca.

Regulacja wejdzie w życie po wyłonieniu nowego operatora obsługującego linie „L”, w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego prowadzonego przez ZTM Warszawa.

Jak zostać posiadaczem KKM?

Konstancińska Karta Mieszkańca, wydawana jest bezpłatnie pełnoletnim mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna, rozliczającym swój podatek dochodowy w piaseczyńskim urzędzie skarbowym. Aby ją otrzymać, należy złożyć wypełniony wniosek, wraz z aktualnym zdjęciem. Formularze dostępne są w konstancińskim magistracie, a także na naszej stronie internetowej www.konstancinjeziorna.pl Karty na bieżąco wydaje Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG.

Na jakie profity mogą liczyć posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca?

Przede wszystkim są to zniżki na okresowe bilety komunikacji publicznej, płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu. Rodzice maluszków mniej zapłacą za gminny żłobek. – Program ma na celu zachęcić społeczność lokalną do aktywnego życia i ułatwić korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Zachęcamy lokalne firmy do uatrakcyjnienia naszej oferty.

UMiG Konstancin-Jeziorna

Informacje21 grudnia 2017, 19:38,

Uchwalony Budżet Powiatu Piaseczyńskiego 2018

21 grudnia 2017 roku, Rada Powiatu podjęła uchwałę budżetową na rok 2018. „Za” było 19 radnych, 4 „przeciw”, 4 wstrzymało się od głosu. Planowane dochody wynoszą ponad 239,2 mln zł, a przyszłoroczne wydatki kształtują się na poziomie 234,1 mln zł – w tym 27,3 mln zł to wydatki majątkowe. Nadwyżkę budżetu w wysokości ponad 5 mln zł przeznaczono na spłatę długu zaciągniętego w latach poprzednich oraz na wykup obligacji komunalnych.

UCHWALONY BUDŻET POWIATU PIASECZYŃSKIEGO 2018

Ustalono 38 zadań inwestycyjnych, przeznaczając na nie 27,2 mln zł. Do największych i najbardziej kosztownych zadań należą:
- przebudowa i rozbudowa sali gimnastycznej oraz termomodernizacja budynku LO przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie (4,3 mln zł),
- przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie (2 mln zł),
- rozbudowa i przebudowa drogi 2816W (Pilawa-Sobików) wraz z budową wiaduktu nad linią PKP (2,3 mln zł),
- rozbudowa budynku starostwa przy ul. Czajewicza (2,5 mln zł),
- termomodernizacja budynków DPS w Konstancinie (1,6 mln zł),
- modernizacja budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach-Łbiskach (1 mln zł),
- przebudowa drogi powiatowej 2814W Piaseczno – Chylice – Chyliczki (1 mln zł).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UCHWALONY BUDŻET POWIATU PIASECZYŃSKIEGO 2018

Tradycyjnie już, procentowo największą pozycję w budżecie stanowi oświata (27,5%). W 2018 roku przeznaczono na nią 64,3 mln zł i ustalono 10 zadań inwestycyjnych. Na drugim miejscu jest pomoc społeczna (22,1% wszystkich wydatków) z 35,8 mln zł. Warto podkreślić, że ponad 21 % planowanych na 2018 r. wydatków bieżących stanowią obligatoryjne wpłaty do budżetu państwa, tzw. „janosikowe”, które wzrośnie o 2,4 mln zł i wyniesie aż 45,4 mln zł.