Informacje30 września 2018, 09:00,

Bezpłatne konsultacje zdrowotne i USG dla kobiet w ciąży

30 września 2018 roku przyszłe i świeżo upieczone mamy będą mogły skonsultować swój stan zdrowia i wykonać badanie USG. Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza na akcję „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” z bezpłatnymi konsultacjami z ginekologiem, położną, fizjoterapeutą czy dietetykiem. Wstęp wolny.

BEZPŁATNE KONSULTACJE ZDROWOTNE I USG DLA KOBIET W CIĄŻY

Jednym z najczęściej wykonywanych w ciąży badań jest ultrasonografia.W niedzielę 30 września podczas wydarzenia „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję bezpłatnie wykonać badania USG i USG 4D oraz sprawdzić, czy ciąża rozwija się prawidłowo. W trakcie akcji wszystkie panie będą również mogły znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania, związane z ciążą i macierzyństwem. Na pytania odpowiedzą ginekolog, położna, dietetyk, konsultant laktacyjny oraz fizjoterapeuta.

W punktach konsultacyjnych zaproszeni eksperci udzielą porad,m.in. z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety ciężarnej i matki karmiącej czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Uczestniczki akcjidowiedzą się również, jak radzić sobie z różnymi bólami, w tym kręgosłupa w czasie ciąży oraz o sposobach powrotu do formy po porodzie.

Młodzi oraz przyszli rodzice wezmą udział w pokazie pierwszej pomocy pediatrycznej, instruktażu układania dziecka w chuście do noszenia oraz bezpiecznej kąpieli maluszka. Chętne panie zmierzą również ciśnienie krwi. Dla uczestniczek spotkania przygotowano konkursy z nagrodami – co godzinę do wygrania m.in. Szumiący Miś i zestaw kosmetyków dla całej rodziny.

Bezpłatne badania USG odbędą się już w niedzielę 30 września w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46.Badania i konsultacje odbędą się od godziny 11.00 do 16.00. O przyjęciu na badanie USG zadecyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

BEZPŁATNE KONSULTACJE ZDROWOTNE I USG DLA KOBIET W CIĄŻY

Informacje27 września 2018, 08:00,

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

Raz w roku każdy kierowca musi sprawdzić stan techniczny swojego samochodu podczas badania technicznego. Częstsze kontrole pozwalają jednak szybciej wykryć ewentualne usterki, dokonać naprawy i uniknąć awarii na drodze. W najbliższy czwartek, 27 września 2018 roku mieszkańcy Góry Kalwarii otrzymają za darmo informacje na temat kondycji swojego pojazdu.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

PitStop to bezpłatna akcja dla zmotoryzowanych, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. 27 września ekipa ProfiAuto odwiedzi Górę Kalwarię, by wraz z lokalną firmą Cartex udzielić tamtejszym kierowcom specjalistycznych porad oraz sprawdzić funkcjonowanie szeregu elementów samochodu. Skontrolować swój pojazd będzie można na parkingu firmy Polsport (ul. Kardynała Stanisława Wyszyńskiego 13) w godzinach 10-16.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAutoPitStop mechanicy dokonają przeglądu najważniejszych układów i podzespołów. Sprawdzą stan techniczny hamulców, ogumienia, zawieszania, akumulatora oraz wycieraczek. Zweryfikują, czy w samochodzie jest odpowiednia ilość płynów eksploatacyjnych i oleju, a światła są poprawnie ustawione.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

Specjaliści zwrócą uwagę na działanie układu elektrycznego, kierowniczego oraz chłodzenia. W trosce o zdrowie kierowców przyjrzą się także filtrowi kabinowemu (jego nieregularna wymiana może stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni). Równie istotne będzie zbadanie temperatury wrzenia płynu hamulcowego (zbyt niska pogarsza siłę hamowania).

–Wraz z początkiem kalendarzowej jesieni warunki na drogach ulegają pogorszeniu. Częsty deszcz i szybko zapadający zmierzch wymagają od kierowców zachowania wzmożonej ostrożności. Podczas PitStopupomożemy przygotować samochód do nowego sezonu, przeprowadzając możliwie dokładną kontrolę i dzieląc się praktycznymi wskazówkami. Mam nadzieję, że dzięki naszej akcji bezpieczeństwo jazdyulegnie poprawie – mówi Paweł Rozbiewski z firmy Cartex, należącej do sieci ProfiAuto.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

Profi Auto Pit Stop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz CARTEX.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

O ProfiAuto: ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 220 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad1500 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w składsieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo. Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto