Informacje23 czerwca 2014, 08:06,

Bezpłatne doradztwo edukacyjne w powiecie piaseczyńskim

Na terenie powiatu piaseczyńskiego prowadzony jest projekt Broker edukacyjny – budujemy kapitał kariery realizowany przez Stowarzyszenie SPOZA w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Piasecznie. Projekt jest skierowany do wszystkich osób pełnoletnich, które mieszkają, pracują lub uczą się na terenie powiatu piaseczyńskiego i chcą zdobyć nowy zawód lub podnieść kwalifikacje i tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

W ramach Projektu każdy z uczestników będzie mógł bezpłatnie skorzystać z: indywidualnego i grupowego doradztwa edukacyjnego, warsztatów edukacyjnych, targów edukacyjnych umożliwiających bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami instytucji szkoleniowych, internetowej bazy ofert edukacyjnych. Biuro Projektu znajduje się w Piasecznie, przy ul. Kniaziewicza 8, II p., lok. nr 5.

Kontakt z brokerami edukacyjnymi: tel. 505 052 514, broker.edu@spoza.org.pl

Projekt „Broker edukacyjny – budujemy kapitał kariery” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i trwa do końca lipca 2015 roku.

Informacje25 czerwca 2014, 19:00,

Film Przeszłość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 25 czerwca 2014 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu Asghara Farhadiego pt.: PRZESZŁOŚĆ. Wstęp: 10 zł normalny; 7 zł ulgowy (uczniowie, studenci i seniorzy). Spotkanie poprowadzi: filmoznawca Andrzej Kawecki. Koordynatorem DKF jest Monika Klepacz. Zapraszamy!

Film Przeszłość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

Przeszłość to najnowszy film Asghara Farhadiego, twórcy nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem Rozstania. Poruszający dramat psychologiczny, skonstruowany z precyzją najlepszego thrillera, był jednym z największych odkryć ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W rolach głównych - uhonorowana w Cannes nagrodą dla Najlepszej Aktorki Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami Artysty) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym Proroku. Ahmad i Marie nieformalnie zakończyli swój związek cztery lata temu. Po długiej rozłące mężczyzna przylatuje do Paryża, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie potrzebuje tych formalności, aby móc wejść w nowy związek małżeński z Samirem. Spotkanie nabiera dramatyzmu, kiedy Ahmad dowiaduje się, że atmosfera w domu Marie daleka jest od normalności. Z każdą chwilą kolejne tajemnice z przeszłości wychodzą na jaw i odciskają swoje piętno na życiu wszystkich.

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze