Informacje7 września 2017, 06:00,

Bezpłatne badania przesiewowe słuchu w szkołach podstawowych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego rozpoczął realizację badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019. Z badań będzie mogło skorzystać ponad 81 tys. uczniów, a przeszło 67 tys. rodziców, opiekunów i pracowników szkół objętych zostanie działaniami edukacyjnymi.

BEZPŁATNE BADANIA PRZESIEWOWE SŁUCHU W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Zasadniczym celem tego Programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci przystępujących do obowiązku szklonego.

W ramach Programu zostaną wykonane w szkołach audiometryczne badania przesiewowe słuchu, po uzyskaniu zgody rodziców/ opiekunów oraz uprzedniej kwalifikacji lekarskiej. Wszystkie badania są nieuciążliwe, nieinwazyjne i bezbolesne, wymagają jednak współpracy dziecka z osobą przeprowadzającą badanie.

Przed przystąpieniem do badania odbędą się również w szkołach spotkania informacyjno-edukacyjne dla dzieci, rodziców/opiekunów oraz pracowników szkół.

Informacje o programie dostępne są również na stronie internetowej : https://przesiewy-mazowsze.ifps.org.pl/author/a-kuca/

Program współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 września 2017, 09:00,

Nabór na warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ogłasza nabór na warsztaty fotograficzne, które rozpoczną się od października (poniedziałki i czwartki). Miejsce: Modelarnia, ul. Pijarska 1a w Górze Kalwarii. Więcej informacji na poniższym plakacie:

NABÓR NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W GÓRZE KALWARII

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie