Informacje4 sierpnia 2017, 06:00,

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE W GÓRZE KALWARII

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE W GÓRZE KALWARII

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
Góra Kalwaria - 4 sierpnia przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Białka 4

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE W GÓRZE KALWARII

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 lipca 2017, 19:00,

Zanim się pojawiłeś - Kino Plenerowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

28 lipca 2017 roku o godz. 21.00 na parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie, rozpocznie się czwarty z dziewięciu zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2017. Tego dnia zobaczymy film pt: Zanim się pojawiłeś (2016) - gatunek: dramat, reżyseria: Thea Sharrock, scenariusz: Jojo Moyes, produkcja: USA, Wielka Brytania, nagrody: Kryształowa Statuetka oraz 3 nominacje, czas trwania filmu: 110 min.

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ - KINO PLENEROWE PIASECZNO

Zanim się pojawiłeś - Louisa “Lou” Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie