Informacje27 października 2016, 09:00,

Bezpłatne badania mammograficzne obok UMiG Piaseczno

27 października 2016 r. do Piaseczna, na parking przy ul. Sierakowskiego obok Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, ul. Kościuszki 5 przyjedzie mammobus. Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet od godz. 9:00 Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet z najbardziej zagrożonej zachorowaniem na raka grupy wiekowej 50-69, które są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym i w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej finansowanej przez NFZ. Zapisy pod numerem 42/254 64 10 lub 517 544 004

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Informacje30 października 2016, 16:00,

Janosik dobry zbójnik - Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym

30 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Janosik dobry zbójnik. Miejsce: sala widowiskowo-koncertowa im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w sekretariacie GOK Tarczyn lub bezpośrednio przed bajką. Zapraszamy na spektakl do Tarczyna.

JANOSIK DOBRY ZBÓJNIK - JESIENNE SPOTKANIE Z TEATREM DZIECIĘCYM

Janosik dobry zbójnik - bajka osnuta jest na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem, okrada bogatych i rozdaje biednym. Jak w dzisiejszych czasach zostaje się Janosikiem? W bardzo prosty sposób – gdy człowiek nie bardzo wierzy, że nauka ma sens a uczciwą pracą można pomagać ludziom. Wówczas na drodze prędzej czy później spotka „czarownice”, które namówią go do bardziej radykalnego czynienia dobra. Tylko czy nadal będzie to jeszcze dobro? Bajkowy Janosik-student sam już nie wie, po co studiuje; zgubił drogę do domu i sens swojego życia. Zostaje więc hersztem zbójników (nietypowych, bo w spódnicach), by zabierać bogatym i oddawać biednym. Daje się oszukać, że ci pierwsi są źli, zaś ci drudzy zawsze dobrzy. Spotkanie Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z przesympatycznymi owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się! Teraz wie, że nie można nikogo okradać. A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze! Nastrój polskich gór wspaniale oddaje piękna scenografia i piosenki oparte na tradycyjnych melodiach góralskich we wspaniałej instrumentacji Krzysztofa Maciejowskiego. Przedstawienie Janosik dobry zbójnik w sposób radosny, pogodny oraz wolny od moralizatorstwa mówi o rzeczach pięknych, ważnych i mądrych.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową