Informacje30 maja 2019, 09:00,

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w Piasecznie

30 maja 2019 w godzinach od 11.00 do 18.00 zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus dostępny będzie przy parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie, od ul. Sierakowskiego. Zainteresowanie panie zapraszamy do rejestracji, która odbywa się telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Informacje31 maja 2019, 06:00,

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w Piasecznie

31 maja 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus dostępny będzie przy parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie, od ul. Sierakowskiego. Zainteresowanie panie zapraszamy do rejestracji, która odbywa się telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: – nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy – lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.