Informacje4 maja 2013, 00:00,

Bezpłatna wycieczka Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi piaseczyńskiej

Centrum Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna zapraszają do udziału w bezpłatnej wycieczce autokarowej organizowanej w ramach obchodów 150. Rocznicy Powstania Styczniowego. Trasa wycieczki prowadzić będzie przez miejsca, mogiły, kapliczki związane z wydarzeniami 1863 roku.

WYCIECZKA SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA ZIEMI PIASECZYńSKIEJ

Wycieczka pn.: Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi piaseczyńskiej, odbędzie się 18 maja 2013 roku o godz. 9.00. Zbiórka: 8.45 - parking przy ul. Sierakowskiego (za Urzędem Miasta i Gminy w Piasecznie); planowany powrót ok. godz. 16.00 Trasa wycieczki: Piaseczno - Cieciszew - Stefanów - Jazgarzew - Prażmów - Racibory - Prace Duże - Henryków-Urocze - Tarczyn - Warszawa (Cmentarz na Powązkach; grób ks. Ludwika Czajewicza) - Piaseczno. Prowadzenie: Dorota Zając, Stanisław Hofman. Wycieczka jest bezpłatna. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja w Muzeum Regionalnym w Piasecznie (tel. 22 737 23 99, email: muzeumpiaseczno@kulturalni.pl).
Tematy:

Informacje30 kwietnia 2013, 00:00,

Akcja Majówka z Książką na Rynku w Piasecznie

Wysypisko Książek rozpoczyna nowy sezon z hukiem! W imieniu organizatorów akcji MAJÓWKA Z KSI¡żK¡, zapraszamy 3 maja 2013 roku od godz. 12.00 na Rynek / Plac Piłsudskiego w Piasecznie. Będzie mnóstwo atrakcji, goście, dużo zabawy, a przede wszystkim - cała góra książek! Zaplanowany został kącik czytania bajek, o każdej pełnej godzinie bajki czytają: Katarzyna Biernadska-Hernik, Tomasz Emeryt Lenard i inni. Zapraszamy na Majówkę z książką w Piasecznie.

MAJÓWKA Z KSI¡żK¡ NA RYNKU W PIASECZNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno