Informacje29 czerwca 2009, 00:00,

Bezpłatna Panorama Lokalna Firm Piaseczno 2009/2010

Eniro Polska, wydawca katalogów teleadresowych i właściciel serwisów yellow pages, wydała nową książkę teleadresową - Panorama Lokalna. Katalog zawiera oferty firm oraz spis instytucji działających w podwarszawskich miejscowościach - Piaseczno, Pruszków (Grodzisk Mazowiecki i żyrardów) oraz Wołomin.

Bezpłatna Panorama Lokalna Firm Piaseczno 2009/2010

Panorama Lokalna to wyjątkowe medium, które jest odpowiedzią na potrzeby informacyjne i reklamowe mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Każdego roku książka trafia bezpłatnie do gospodarstw domowych, lokalnych przedsiębiorstw, instytucji oraz wybranych urzędów. Informacje o firmach dostępne są w dwóch sekcjach - na żółtych stronach „gdy wiem, czego szukam” oraz na różowych stronach „gdy wiem, kogo szukam” - co w połączeniu z wygodnym formatem sprawia, że katalog jest łatwy w użyciu oraz przydatny w codziennym życiu mieszkańców warszawskich powiatów.

Obecnie funkcjonują 3 lokalne katalogi, wszystkie w okolicach Warszawy, ułatwiające klientom kontakt z firmami działającymi na danym terenie: Panorama Lokalna Piaseczno, Wołomin oraz wspólne wydanie dla Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego i żyrardowa.

Tegoroczne wydanie katalogu zawiera jeszcze więcej ofert firm. Z myślą o użytkownikach oraz klientach produktu zastosowano prostą konstrukcję książki oraz inne praktyczne rozwiązania nawigacyjne, które powodują, że użytkownik łatwo i szybko znajdzie firmę, produkt lub usługę. Weryfikacji poddano również bazę dystrybucyjną gospodarstw domowych, do których trafia katalog, podążając w ten sposób za zmianami miejsc zamieszkania grupy docelowej książki - dynamicznych mieszkańców powiatów podwarszawskich, dokonujących zakupów na lokalnym rynku oraz posiadających dochody powyżej średniej dla Mazowsza.

- Każdego roku Panorama Lokalna dociera do ponad 50.000 osób. Tegoroczna książka zawiera jeszcze więcej ogłoszeń lokalnych firm pogrupowanych w konkretnych branżach, co ułatwia użytkownikom poruszanie się po katalogu i szybkie znajdowanie informacji. Odświeżona okładka, przejrzysty układ katalogu, kolorowe i widoczne oferty firm, sprawiają, że Panorama Lokalna cieszy się coraz większym zainteresowaniem sprzedających i kupujących i ułatwia im dokonywanie transakcji - mówi Adriana Misiewicz, Specjalista ds. Produktów w Eniro Polska.
autor/źródło: Iwona Dziedzic Gawryś - Specjalista ds. Public Relations Eniro Polska

Informacje24 czerwca 2009, 00:00,

SPOTKANIA ARTYSTYCZNE CZERSK - relacja z finałów

Nagrody SPOTKAń ARTYSTYCZNYCH CZERSK 2009 rozdane. Uff! Ale się działo! W sumie, przez cały czas trwania projektu odbyło się ponad sto godzin warsztatów teatralnych. Przede wszystkim praca, praca i jeszcze raz praca! Próby generalne, warsztaty aktorskie prowadzone przez Barbarę Wrzesińska, Magdalenę Warzechę i Grzegorza Emanuela. Praca, również jako nagroda dla trzech najlepszych zespołów młodzieżowych, laureatów powiatowego przeglądu, który odbył się na deskach Kina Uciecha 17.06. 09. Do finałów zakwalifikowali się: Teatr £ups z Piaseczna, Grupa Teatralna z Gimnazjum w Złotokłosie i Grupa z Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater z Piaseczna. I wreszcie Wielki Finał w Czersku.

20 czerwca 2009 roku, na scenie plenerowej, na dziedzińcu zamku, w przezabawnym monodramie Tomasza Jachimka, brawurowo zagranym przez Mirosława Neinerta z katowickiego Teatru Korez, mieliśmy okazję poznać historię Kolegi Mela Gibbona, czyli Feliksa Rzepki. Było dużo śmiechu, gromkie oklaski, a młodzież jeszcze na drugi dzień cytowała żarty i powiedzonka z tekstu sztuki. A 21 czerwca 2009 roku, na tej samej scenie, publiczność miała okazję ocenić jak z niełatwym zadaniem interpretacji dzieł Szekspira poradzili sobie młodzi laureaci. Widzowie nie kryli zaskoczenia: mimo tremy, niełatwych - plenerowych warunków i młodego wieku, niektórzy wykonawcy ocierali się o profesjonalizm, a wszyscy tryskali zapałem i radością. Po prezentacjach młodzieżowych, jako gwiazda wieczoru, wystąpił ponownie Teatr Korez ze spektaklem opartym na piosenkach Jaromira Nohavicy: Kometa, czyli ten okrutny wiek XX. Przedstawienie proste, piękne, mieszające nostalgię z humorem, a humor z przestrogą. Widzowie trwali oczarowani mimo chłodu i deszczu, który zaczął padać pod koniec przedstawienia.

Po spektaklu Zakończenie Spotkań Artystycznych i ogłoszenie wyników; Mirosław Neinert, jako Honorowy Juror, ogłosił werdykt: Grand Prix Spotkań Artystycznych Czersk 2009 otrzymał Teatr £UPS z Piaseczna za spektakl Poskromienie Złośnicy. Gratulujemy!

Przyznano również dwa, równorzędne, drugie miejsca. Były dyplomy, statuetki, bilety do teatru ufundowane przez Burmistrza Piaseczna i wyróżnienia indywidualne i zbiorowe.(Pełna lista nagrodzonych w protokole jury (protokół .doc), na stronie Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii www.kulturagk.pl). Były uśmiechy pożegnania i życzenia, by znów spotkać się za rok. Projekt zrealizował Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie.
autor/źródło: Grzegorz Emanuel - Pomysłodawca i Koordynator Projektu