Informacje15 grudnia 2016, 08:00,

Bezpłatna komunikacja w dniu pogorszenia jakości powietrza


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na czwartek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. W związku z tym władze Warszawy wprowadzają w tym dniu bezpłatną komunikację miejską.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA W DNIU POGORSZENIA JAKOŚCI POWIETRZA

- Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście – apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

15 grudnia 2016 roku komunikacja miejska będzie bezpłatna zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Bezpłatnie będzie można podróżować wszystkimi środkami transportu organizowanego przez ZTM: autobusami, tramwajami, metrem, SKM. Dodatkowo uprawnienia do bezpłatnych przejazdów będą honorowane również w pociągach KM i WKD w strefie Wspólnego Biletu oraz w autobusach linii L. W przypadku autobusów bezpłatne będzie korzystanie wyłącznie z linii dziennych (od początku do końca ich kursowania). Bezpłatne będzie również korzystanie z parkingów P+R.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA W DNIU POGORSZENIA JAKOŚCI POWIETRZA

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w WIOŚ, prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury (a co za tym idzie większą emisją z ogrzewania domów) i bardzo niską prędkością wiatru. Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Władze Warszawy apelują także o powstrzymanie się od palenia w kominkach.

Przypominamy o całkowitym zakazie opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. Przypadki ich spalania są ujawniane nie tylko na terenie prywatnych posesji, ale również u podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tam też dochodziło do spalania m.in. odpadów pochodzących z produkcji, elementów starych mebli, jak również opakowań po substancjach chemicznych (np. olejach) czy opon. Taki proceder jest wykrywany podczas kontroli przeprowadzanych przez straż miejską korzystającą z niedawno otrzymanych mobilnych laboratoriów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA W DNIU POGORSZENIA JAKOŚCI POWIETRZA

Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza Działania dotyczące poprawy jakości powietrza w Warszawie prowadzone są w trzech obszarach: transport, zieleń oraz energia. Ich finansowanie jest zapewnione dzięki podpisanemu w maju 2016 roku zarządzeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy zatwierdzającemu „Program inwestycyjny do Planu gospodarki niskoemisyjnej dla m.st. Warszawy”. Budżet Programu ma wartość 16 miliardów złotych. Miasto prowadzi wielostronne działanie na rzecz systematycznej poprawy jakości powietrza. Służą temu m.in. modernizacja transportu miejskiego (niskoemisyjne pojazdy). Zachęcamy do korzystania z ekologicznego transportu szynowego, zwłaszcza metra i tramwajów. Dodatkowo, podłączamy budynki miejskie do sieci ciepłowniczej i likwidujemy indywidualne źródła ciepła. Straż Miejska prowadzi również kontrole pieców w gospodarstwach domowych. Na najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy radni głosować będą nad uchwałą w sprawie dofinansowywania kotłów opalanych gazem.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 grudnia 2016, 06:00,

Netto otwiera sklep w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sieć handlowa Netto otwiera nową placówkę w Piasecznie. Już od czwartku, 15 grudnia 2016 roku, mieszkańcy miasta i okolic będą mogli robić zakupy w sklepie przy ul. Puławskiej 29, zaprojekowanym zgodnie z nowymi wytycznymi Netto.

NETTO OTWIERA SKLEP W PIASECZNIE

Otwarcie nowej placówki w Piasecznie, to kolejny krok w rozwoju sieci Netto, która od lat konsekwentnie inwestuje zgodnie zzasadą zrównoważonego rozwoju, a także podnosi jakość obsługi. Sklep przy ulicy Puławskiej 29 został zbudowany zgodnie z nowymi założeniami sieci Netto, które mają na celu lepszą ekspozycję świeżych produktów takich jak owoce, warzywa, pieczywo, mięso czy nabiał. Zakupy w sklepie Netto to nie tylko atrakcyjne ceny, szereg ciekawych, tygodniowych promocji, ale także duży wybór produktów oraz unikalna atmosfera.

W ramach oferty tygodnia Netto proponuje 200 nowych artykułów, znajdujących się w miejscu oznaczonym jako „Jarmark Netto”. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy zdrowego żywienia. Na regale „Półka Zdrowia” dostępne są produkty ekologiczne, superfoods, a także propozycje dla alergików.

Netto przykłada wiele uwagi do jakości produktów, dlatego współpracuje z lokalnymi piekarniami oraz firmami mięsno-wędliniarskimi. W sklepie Netto w Piasecznie klienci będą mogli zakupić świeżo wypiekane pieczywo dostarczane przez znaną lokalną piekarnię Oskroba oraz świeże mięso i pyszne wędliny od firmy Wierzejki.

- Nowy sklep w Piasecznie jest dla nas powodem do radości i dumy, to kolejny punkt, który w tym roku otwieramy w województwie mazowieckim – mówi Mariola Skolimowska, PR&Communications Manager Netto Polska. – Jesteśmy pewni, że nowi klienci polubią nasz asortyment, który postaramy się dostosowywać do ich potrzeb i oczekiwań. W Netto stawiamy przede wszystkim na jakość produktów i obsługi, dlatego szczególnie dużo miejsca poświęcamy świeżym produktom spożywczym codziennej potrzeby.

NETTO OTWIERA SKLEP W PIASECZNIE

W dniu otwarcia, czyli 15 grudnia, wszyscy klienci nowego sklepu Netto mogą liczyć na słodki podarunek w postaci owoców liofilizowanych w czekoladzie luksusowej marki własnej Premieur. Tego dnia także 400 pierwszych osób, które zrobią zakupy za minimum 100 zł, dostanie w prezencie choinkę.

Sklep w Piasecznie otwarty jest 7 dni w tygodniu w następujących godzinach:
• Poniedziałek - Sobota: 6:00 - 22:00
• Niedziela: 8:00 - 20:00

O Netto Polska:
Wywodząca się z Danii sieć handlowa, która w ciągu 21 lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma362 sklepy w Polsce (razem z nowo otwartym wPiasecznie) i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób. Ten stan posiadania daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Sieć jest dobrze znana w południowej, zachodniej, północnej i środkowej Polsce. Koncept Netto Polska zakłada bycie blisko swoich klientów. Sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje ok. 95 procent produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie