Informacje11 sierpnia 2016, 08:00,

Bezpłatna grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej www.poikgorakalwaria.pl zaprasza kobiety, które w swoim życiu doświadczyły lub doświadczają przemocy domowej do uczestnictwa w bezpłatnej grupie wsparcia. Spotkania odbywać się będą 2 razy w miesiącu, przez 6 miesięcy w siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Planowane rozpoczęcie - wrzesień 2016. Prosimy zapisywać się osobiście w recepcji POIK lub telefonicznie.

BEZPŁATNA GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY DOMOWEJ

Szczegółowymi celami są:
- edukacja dotycząca rodzajów przemocy, umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrażających,
- praca nad poczuciem wstydu w związku z doświadczaniem przemocy, co prowadzić ma do przełamywania tabu związanego z przemocą,
- uzyskanie wsparcia od innych uczestników grupy,
- praca nad kształtowaniem pozytywnego obrazu siebie,
- wzmacnianie poczucia własnej wartości,
- radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami,
- informacje dotyczące praw kobiet i możliwości uzyskania wsparcia w instytucjach zajmujących się pomocą ofiarom przemocy.

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej
ul. ks. Sajny 2a, Góra Kalwaria
mail: poik@piaseczno.pl
tel. 22 757 68 20; 22 736 31 21

Informacje12 sierpnia 2016, 21:15,

Księżna w Kinie Plenerowym Konstancin-Jeziorna

12 sierpnia 2016 roku o godz. 21:15 w konstancińskim Kinie Plenerowym, będzie można obejrzeć film pt.: Księżna, w reżyserii Saul Dibb. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich mieszkańców na film do amfiteatru w Parku Zdrojowym.

KSIĘŻNA W KINIE PLENEROWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Księżna / The Duchess - XVIII-wieczna Anglia. Księżna Georgiana Cavendish wiedzie ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Małżeństwo z księciem Devonshire przynosi jej sławę i uznanie, ale okazuje się też piekłem.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie