Informacje3 maja 2018, 12:10,

Bezpieczny majowy weekend 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 27 kwietnia do dziś w ramach działań „Bezpieczny weekend” piaseczyńscy policjanci ruchu drogowego stwierdzili 32 kolizje. Ujawniono również kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają także okoliczności w jaki sposób pod kołami uruchomionego przez siebie ciągnika rolniczego znalazł się 62- letni traktorzysta. Mundurowi ponownie apelują o rozsądek, aby majowe wolne dni były dla wszystkich bezpieczne.

BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND 2018

Mimo wielu prowadzonych akcji i policyjnych apeli, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W czasie każdej służby funkcjonariusze zwracają uwagę na podejrzane zachowanie uczestników ruchu, świadczące o możliwym stanie nietrzeźwości. W ciągu ostatnich dni podczas działań „Bezpieczny majowy weekend” piaseczyńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 6 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości.

W ramach rozpoczętych w piątek działań „Bezpieczny majowy weekend” policjanci piaseczyńskiej drogówki kontrolowali wielu użytkowników dróg na terenie całego powiatu. Łącznie skontrolowano 506 pojazdów, a badaniu na trzeźwość poddano aż 1213 kierowców. Niestety od 27 kwietnia odnotowano, aż 32 kolizje drogowe. W 5 przypadkach kierującym odebrano prawa jazdy za przekroczenie prędkości na drogach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w małej miejscowości pod Prażmowem, tu 62 letni mężczyzna na terenie własnego gospodarstwa w trakcie uruchomienia ciągnika rolniczego wpadł pod jego koło. Mężczyzna został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają obecnie policjanci z wydziału- dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna.

W ciągu najbliższego tygodnia użytkownicy naszych dróg mogą spodziewać się jeszcze wielu podobnych policyjnych kontroli. Apelujemy o ostrożność zarówno na drogach, jak i w każdym innym miejscu, gdzie użytkowane są pojazdy mechaniczne.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich podróżujących o zapobieganie zagrożeniom przez niedopuszczanie do ruchu nietrzeźwych kierujących i zgłaszanie policjantom takich podejrzeń.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 maja 2018, 06:00,

Eksperymenty, nauka i dużo radości - Naukobus odwiedzi Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. W tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

EKSPERYMENTY, NAUKA I DUŻO RADOŚCI - NAUKOBUS ODWIEDZI PIASECZNO

Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 10 i 11 maja 2018 roku Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie (Al. Kasztanów 12).

EKSPERYMENTY, NAUKA I DUŻO RADOŚCI - NAUKOBUS ODWIEDZI PIASECZNO

Nauka inaczej

Jak by to było, gdyby dzieci samodzielnie eksperymentując, mogły dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki? Gdyby to nie były zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw i zasad, które rządzą światem? Taką właśnie możliwość daje „Naukobus”, projekt Centrum Nauki Kopernik - 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EKSPERYMENTY, NAUKA I DUŻO RADOŚCI - NAUKOBUS ODWIEDZI PIASECZNO

Moc dobrych doświadczeń

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie. Jednak wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

EKSPERYMENTY, NAUKA I DUŻO RADOŚCI - NAUKOBUS ODWIEDZI PIASECZNO

Przez całą Polskę

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

EKSPERYMENTY, NAUKA I DUŻO RADOŚCI - NAUKOBUS ODWIEDZI PIASECZNO

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

EKSPERYMENTY, NAUKA I DUŻO RADOŚCI - NAUKOBUS ODWIEDZI PIASECZNO

informacja: Aleksandra Rzążewska - Centrum Nauki Kopernik
autor zdjęć: Wojciech Surdziel - Centrum Nauki Kopernik

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie