Informacje25 lutego 2015, 21:32,

Bezpiecznie na wsi zwierzaki to nie pluszaki - konkurs plastyczny

Już po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki! Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów. Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. W tym roku KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Bezpiecznie na wsi zwierzaki to nie pluszaki - konkurs plastyczny

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI). Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich. Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie a także na stronach internetowych urzędów gmin.
PT KRUS Piaseczno
ul. Ludowa 7
05-500 Piaseczno
fax. 22 7375428
Regulamin Konkursu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje1 marca 2015, 17:00,

Jerzy Połomski w Górze Kalwarii

1 marca 2015 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, ul.por.J.Białka 9 odbędzie się Jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego - 50 lat na scenie. Występ Jerzego Połomskiego jest połączony z jego humorystycznym stand-up'em. Zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie. Cena biletów 50 zł. Bilety dostępne są w Ośrodku Kultury tel. 503 928 337 lub 501 123 091. Bilety grupowe tel. 515 400 723 Bilety przez internet: kupbilecik.pl oraz biletyna.pl

Koncert Jerzego Połomskiego w Górze Kalwarii

Informujemy, że koncert Jerzego Połomskiego został odwołany! Zwrot należności za zakupione bilety (za okazaniem paragonu) odbiorą Państwo w kasie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka 9.