Informacje23 czerwca 2013, 00:00,

Bezpieczne wakacje nad wodą - nie lekceważ wody i nie przeceniaj swoich umiejętności

Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. Podczas wiosenno - letniego wypoczynku nad wodą często zapominamy o najważniejszym - o bezpieczeństwie. Policja przypomina, jak ważny jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią. Dane Policji pokazują, że najczęstszymi ofiarami wypadków utonięć są niepełnoletni oraz osoby nietrzeźwe, które do wody w ogóle wchodzić nie powinny. Najczęstszymi przyczynami utonięć są: brawura, słabe rozeznanie zbiornika wodnego, brak umiejętności pływania lub nieodpowiednie przygotowanie się do kąpieli, alkohol, ale także brak właściwego nadzoru dorosłych nad najmłodszymi. Część utonięć to wypadki losowe, które w połączeniu z innymi niesprzyjającymi okolicznościami doprowadziły do tragedii. W wielu przypadkach, aby ustrzec się przed tragedią, wystarczy zachowanie większej ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych.

Bezpieczeństwo nad wodą - pamiętajmy:

1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione.
2. Nie wolno zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu.
3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy.
4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza.
5. Nie wolno gwałtownie się zanurzać.
6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to staw na własnej posesji.
7. Należy pamiętać, że każde zbliżenie się do wody może być niebezpieczne, jeśli nie zachowamy odpowiednich warunków bezpieczeństwa.
8. Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.

NIE LEKCEWAż WODY I NIE PRZECENIAJ SWOICH UMIEJęTNOŚCI!
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje24 czerwca 2013, 00:00,

Przedstawienie O giermku Stachu i smoku z Jury w restauracji Szara Eminencja w Piasecznie

Teatr Podmiejski i Szara Eminencja zapraszają na spotkanie z giermkiem Stanisławem, które gwarantuje wszystkim widzom prawie rycerskie emocje i całkiem nierycerski śmiech. Spektakl będzie można obejrzeć 25 czerwca 2013 roku o godz. 19.00 (wstęp od 18.45) w Szarej Eminencji, która znajduje się przy ul. Sienkiewicza 11 (stare kino) w Piasecznie. Bilety (dorośli 20 zł, dzieci 10 zł) do kupienia w barze Szarej Eminencji. Zapraszamy.

PRZEDSTAWIENIE O GIERMKU STACHU I SMOKU Z JURY W RESTAURACJI SZARA EMINENCJA W PIASECZNIE

"O giermku Stachu i smoku z Jury dramat to straszny lecz nie ponury" to trzyaktowa sztuka o familijnym charakterze, ciesząca oko i ucho widza w przedziale wiekowym 5 - 105 lat. Spektakl oparty o najlepsze wzorce gatunku, grany koncertowo przez zawodowców, znanych z pierwszo- i drugoplanowych ról filmowych i teatralnych. Skład zespołu uzupełnia trójka aktorów-amatorów, ale konia z rzędem temu, kto potrafiłby wskazać ich w tym zestawie utalentowanych artystów. Niniejszym informujemy, że giermek Stach z Jury wyrusza właśnie w nową podróż, by pokonać kolejnego żarłocznego potwora, ale też własną niemoc.

Spektakl O giermku Stachu i Smoku z Jury dramat to straszny lecz nie ponury w Janczewicach

OBSADA: Stach - Krzysztof Kwiatkowski, Smoczyca - Agnieszka Nawrocka, Olivia, Dziewczę z Reklamy - Małgorzata Jurek, Eko-baba - Maria Kowalik, Chósarya - Katarzyna Traczyńska, Lelijka - Anna Materna, Narrator, Rycerz Słaby - Maciej Wilk, Król, Mieszkaniec I - Janusz Leśniewski, Smok i Mieszkaniec II - Piotr Rodak, Cybant i Mieszkaniec III - Tomasz Traczyński, Herold i Rycerz Tchórzliwy - Krzysztof Chmielarczyk. REALIZACJA: scenografia - Elżbieta Bień, asyst. scenografa - Jagoda "Dżygida" Aszkowska, kostiumy - Wiesława Płodzik, charakteryzacja - Anna Materna, konstruktor urządzeń scenicznych - Mieczysław Korbut, informacja i reklama - Katarzyna Kazubska, kierownik zespołu - Janusz Leśniewski, muzyka i reżyseria - Konrad Materna.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno