Informacje7 lipca 2018, 12:06,

Bezpieczne wakacje - kontrole autokarów w Piasecznie

Okres wakacji jest czasem wzmożonych zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zgrupowania. W trosce o najmłodszych i ich bezpieczeństwo w trakcie podróży, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, kontrolują stan techniczny autokarów, którymi przewożone są dzieci. Każdorazowo sprawdzany jest także stan trzeźwości kierowców. Posterunek kontrolny został uruchomiony na parkingu przy Komendzie Powiatowej w Piasecznie ul. Kościelna 3. Kontrole autokarów potrwają do 30 sierpnia.

BEZPIECZNE WAKACJE - KONTROLE AUTOKARÓW W PIASECZNIE

Zasady prowadzonych kontroli w ramach akcji Bezpieczne Wakacje: zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: karolina.nowomiejska@ksp.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 22 60 45 204 w godzinach 07.30- 15.30. Zgłoszenia można również kierować całodobowo do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pod numerem tel. 22 60 45 900. Godziny kontroli: 05.00- 06.30 oraz 07.30- 10.00 Ważne! Informacje należy zgłaszać minimum 3 dni przed planowanymi kontrolami.

Informacje16 lipca 2018, 08:00,

Sztuka obserwacji wystawa fotografii na rynku w Piasecznie

Zachęcamy do oglądania zdjęć na plenerowej wystawie pt.: "Sztuka obserwacji". Tablice ze zdjęciami ustawione są na rynku przy budynku Przystanku Kultura (pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno). Jest to wystawa fotografii członków Klubu Fotograficznego z Piaseczna. Wystawę można oglądać do końca wakacji. Kuratorem wystawy jest Hubert Gieleciński. Organizator: Klub Fotograficzny działający w Przystanku Kultura.

SZTUKA OBSERWACJI WYSTAWA FOTOGRAFII NA RYNKU W PIASECZNIE
foto: Marcin Borkowski

"Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu. Odkryłem, że nie jest zbyt istotne co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić." - Elliott Erwitt

UMiG Piaseczno