Informacje1 lipca 2014, 20:36,

Bezpieczne Wakacje 2014 na drogach powiatu piaseczyńskiego

Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy podczas działań pn. BEZPIECZNE WAKACJE 2014 na dogach powiatu piaseczyńskiego. Więcej patroli policyjnych będzie na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez teren powiatu. Wszystko po to, aby wyjazdy i powroty w czasie letniego wypoczynku zakończyły się bezpiecznie. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki przestrzegają, nie ma żadnej taryfy ulgowej dla łamiących przepisy.

Bezpieczne Wakacje 2014 na drogach powiatu piaseczyńskiego

Większa niż zwykle liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze będą obecni w najbardziej newralgicznych miejscach, na drogach krajowych przebiegających przez teren powiatu piaseczyńskiego. Policjanci zapowiadają, że do walki z nadmierną prędkością wykorzystają radiowozy z wideorejestratorami, kierowcy powinni spodziewać się również wzmożonych kontroli tradycyjnych - przy użyciu ręcznych mierników prędkości. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę przede wszystkim na prędkość i trzeźwość kierowców - przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może zakończyć się dwuletnim pobytem w więzieniu.

Nie unikną odpowiedzialności także ci kierowcy, którzy będą wykonywać nieprawidłowo manewry na drodze czyli np. wyprzedzać na trzeciego, jeździć bez zapiętych pasów czy przewozić dzieci bez fotelika. Kierującym pojazdami policjanci przypominają, że prowadząc swój samochód odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo pasażerów. Apelują o rozwagę i ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o zaplanowanie swojego wyjazdu i powrotu tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2014” będą trwać do 31 sierpnia 2014 roku.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje5 lipca 2014, 10:00,

Amatorski Turniej Piłki Nożnej w Piasecznie

Już w najbliższą sobotę 5 lipca 2014 roku o godz. 10:00 na boisku ORLIK przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Chyliczkowska 17) w Piasecznie, odbędzie się Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla Domu Dziecka w Konstancinie-Jeziornie. Jest to kolejna impreza na, której będziemy kwestować w ramach akcji pomocowej "Równy Start". Do Amatorskiego Turnieju może zgłosić się każdy. Gramy w zespołach składających się z 6 piłkarzy (5 zawodników w polu + 1 bramkarz). Forma rozgrywek zależy od ilości zgłoszonych drużyn. W przypadku 6-7 drużyn rozegramy zawody jako jedną ligę. Zwycięży zespół, który zgromadzi najwięcej punktów w tej rywalizacji.

Amatorski Turniej Piłki Nożnej w Piasecznie

W przypadku większej ilości drużyn dokonamy podziału na dwie grupy. Z nich awansują dwie najlepsze drużyny do półfinału rozgrywek. Wówczas w tej fazie rozgrywek najlepsza drużyna z grupy A zagra z drugą z grupy B i analogicznie najlepsza z grupy B zagra z drugą z grupy A. Przegrani zagrają w mały finale o trzecie miejsce, a wygrani o zwycięstwo w całych zawodach. Liczę na was bardzo i na kolejną pomoc dla Domu Dziecka w Konstancinie - Jeziornej. Proszę o zgłaszanie się do mnie pod numerem telefonu: 513-451-275 lub e-mailowo: k.myszynski@tlen.pl Plan przeprowadzenia rozgrywek Amatorskiego Turnieju Piłki Nożnej: start 5 lipca o godz. 10:00 na boisku ORLIK przy Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Chyliczkowskiej 17 w Piasecznie. Proszę drużyny o przybycie przynajmniej 15 minut przed 10.

W zależności od ilości zespołów gra jako jedna liga, bądź podział na grupy:
- w przypadku 6-7 drużyn gra jako jedna liga. Wygrywa zespół, który zgromadzi najwięcej punktów.
- w przypadku 8 drużyn lub więcej podział na dwie grupy. Z których awansują tylko dwie najlepsze drużyny do fazy półfinałowej. Tutaj najlepsza drużyna z grupy A gra z drugą z grupy B i analogicznie najlepsza z grupy B gra z drugą z grupy A. Przegrani półfinałów meczów grają mały finał, a najlepsi grają w dużym finale o wygranie całych zawodów.

Proszę wszystkich zawodników uczestniczących w Amatorskim Turnieju Piłki Nożnej o wrzucanie pieniędzy do puszek kwestarskich na rzecz Domu Dziecka w Konstancinie - Jeziornej.

Kamil Myszyński

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie