Informacje1 lipca 2014, 20:36,

Bezpieczne Wakacje 2014 na drogach powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy podczas działań pn. BEZPIECZNE WAKACJE 2014 na dogach powiatu piaseczyńskiego. Więcej patroli policyjnych będzie na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez teren powiatu. Wszystko po to, aby wyjazdy i powroty w czasie letniego wypoczynku zakończyły się bezpiecznie. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki przestrzegają, nie ma żadnej taryfy ulgowej dla łamiących przepisy.

Bezpieczne Wakacje 2014 na drogach powiatu piaseczyńskiego

Większa niż zwykle liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze będą obecni w najbardziej newralgicznych miejscach, na drogach krajowych przebiegających przez teren powiatu piaseczyńskiego. Policjanci zapowiadają, że do walki z nadmierną prędkością wykorzystają radiowozy z wideorejestratorami, kierowcy powinni spodziewać się również wzmożonych kontroli tradycyjnych - przy użyciu ręcznych mierników prędkości. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę przede wszystkim na prędkość i trzeźwość kierowców - przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może zakończyć się dwuletnim pobytem w więzieniu.

Nie unikną odpowiedzialności także ci kierowcy, którzy będą wykonywać nieprawidłowo manewry na drodze czyli np. wyprzedzać na trzeciego, jeździć bez zapiętych pasów czy przewozić dzieci bez fotelika. Kierującym pojazdami policjanci przypominają, że prowadząc swój samochód odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo pasażerów. Apelują o rozwagę i ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o zaplanowanie swojego wyjazdu i powrotu tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2014” będą trwać do 31 sierpnia 2014 roku.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 lipca 2014, 08:00,

Śladami Insurekcji Kościuszkowskiej 220 rocznica bitwy pod Gołkowem


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 lipca 2014 roku zapraszamy do udziału w bezpłatnej wycieczce autokarowej związanej z największą w historii bitwą na terenie naszej gminy - bitwą pod Gołkowem (9-10 lipca 1794 r.). Na trasie wycieczki miejsca związane z działaniami wojsk oraz postaciami związanymi z Insurekcją Kościuszkowską na terenie gminy, powiatu oraz w Warszawie. Zgłoszenia do 10 lipca przyjmuje Muzeum Regionalne w Piasecznie. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy na bezpłatną wycieczkę autokarową nt.: Śladami Insurekcji Kościuszkowskiej. 220 rocznica bitwy pod Gołkowem.

Śladami Insurekcji Kościuszkowskiej 220 rocznica bitwy pod Gołkowem

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie