Informacje27 stycznia 2019, 07:00,

Bezpieczne ferie - kontrole autokarów w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się 28 stycznia. Policjanci ruchu drogowego również się do nich przygotowują. Będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Dlatego w Piasecznie zostało wyznaczone miejsce, gdzie będą odbywać się kontrole autokarów. Policjanci uważnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich przygotowanie pod kątem przewożenia pasażerów i bagaży oraz przygotowanie kierowców do jazdy. Posterunek kontrolny został uruchomiony na parkingu przy Komendzie Powiatowej w Piasecznie ul. Kościelna 3.

Bezpieczne ferie - kontrole autokarów w Piasecznie
Foto KPP Staszów

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

"Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" to akcja skierowana przede wszystkim do kierujących oraz pasażerów, którzy w ramach nadchodzących ferii będą uczestnikami zbiorowych i rodzinnych wyjazdów na wypoczynek zimowy. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz kontrolować sposób przewożenia pasażerów - zwłaszcza tych najmłodszych. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpiecznego i spokojnego dotarcia na miejsce odpoczynku i powrotu do domu. Sprawdzane będą zarówno samochody osobowe jak i autokary.

Kontrole będą odbywać się w godz. 5.00-10.00 po uprzednim zgłoszeniu drogą elektroniczną na adres: aneta.druzd@ksp.policja.gov.pl, tel. 22 604 52 04 (sekretariat WRD). Informacji udziela również Dyżurny pod nr tel. 22 604 59 00.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 stycznia 2019, 18:00,

Sztuka mówi - pokaz filmu 24 Party People


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu filmów o sztuce - Sztuka mówi, zaprezentowany zostanie film pt. 24 Party People (2002), w reż. Michaela Winterbottom. Film 24 Party People – Manchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records – wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubu muzycznego “Hacienda” oraz ostatnie lata istnienia Factory Records. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Sztuka mówi - pokaz filmu 24 Party People

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Gościem specjalnym będzie Marcin Żabiełowicz – gitarzysta rockowy i bluesowy. Pierwszym zespołem, w którym grał, był Guitars Project, grupa założona przez Darka Kurmana. Następnym był już Hey, do którego zaprosił go Piotr Banach . Żabiełowicz występował oraz współpracował jako kompozytor i gitarzysta m.in. z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Edyta Bartosiewicz, Albert Rosenfield, After Blues i John Porter. Był wielokrotnie wyróżniony przez magazyn Gitara i Bas.
SZTUKA MÓWI to cykl spotkań dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Każde spotkanie , to nie tylko pokaz filmu mówiącego o danej dziedzinie sztuki, ale również możliwość obcowania z ludźmi sztuki – twórcami, animatorami, osobami zajmującymi się promocją sztuki, aktorami, wizjonerami.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie