Informacje16 lutego 2014, 00:00,

Bezpieczne Ferie 2014 - komunikat policji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W województwie mazowieckim niebawem rozpoczną się ferie. Dla wielu młodych ludzi i dorosłych najbliższe dni będą czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów na zimowiska. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać stan techniczny autokarów. Nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy udadzą się na zimowy wypoczynek i tych, którzy pozostaną w Piasecznie, czuwać będą policjanci ruchu drogowego i prewencji.

Bezpieczne Ferie 2014 - komunikat policji


Jak co roku piaseczyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Policjanci będą prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa dzieci, które zostają na miejscu i które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek.

Praktyka i doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że podczas zimowych ferii zdarza się więcej niż w innych okresach roku wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń właśnie z udziałem najmłodszych. Dzieci padają ofiarami wypadków komunikacyjnych, powodują różnorodne zagrożenia, dochodzi do pierwszych „eksperymentów” z alkoholem czy też niebezpiecznymi narkotykami.

Funkcjonariusze będą prowadzili kontrole miejsc, w których sprzedaje się alkohol, aby do minimum zmniejszyć zjawisko sprzedawania go nieletnim. Tu liczymy również na reakcję mieszkańców, na powiadamianie nas o każdym zaobserwowanym takim przypadku. Wszystko zgodnie z programem „Reaguj. Powiadom. Nie toleruj” Sprawdzimy każdy sygnał.

Policja będzie też rozpoznawała i kontrolowała miejsca, w których grupuje się młodzież, będzie legitymować osoby, kontrolować stan trzeźwości nieletnich, w razie potrzeby używać narkotestów. Uwadze policjantów, nie ujdą również tzw. dzikie lodowiska – jeśli oczywiście pogoda pozwoli na ich utworzenie. Policjanci wspólnie z lokalnymi władzami i instytucjami będą je kontrolować.

Tak wiele przedsięwzięć Policji w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, ochroną ich przed niebezpieczeństwami i niebezpiecznymi sytuacjami, nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i zwykłej codziennej uwagi. Pewnie najlepszym sposobem uchronienia dzieci i młodzieży przed nieszczęśliwymi wypadkami jest zagospodarowanie ich wolnego czasu przez dorosłych, bezpośrednia ochrona i uwaga. Jednak pamiętajmy, że w wielu sytuacjach nieszczęścia mogą wynikać z winy rodziców czy opiekunów, którzy nie do końca wywiązują się ze swoich obowiązków, są zbyt lekkomyślni.

Zimowe ferie to dla wielu czas podróży, niejednokrotnie dalekich i męczących. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy kierujący pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nie zapięte pasy bezpieczeństwa, dziecko przewożone bez fotelika, rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy, wreszcie brawura i kompletny brak umiejętności przewidywania – to najczęstsze przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku w czasie ferii zimowych na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby. Dlatego też najbliższe tygodnie dla funkcjonariuszy będą czasem wytężonej pracy. Szczególną uwagę zwrócą na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, pod wpływem alkoholu i przewożących dzieci bez fotelików.

Okres ferii zimowych to czas podróży dla tysięcy dzieci i młodzieży. Aby bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci zapowiadają częste kontrole autokarów. Szczególnym nadzorem funkcjonariusze z drogówki obejmą autobusy wiozące dzieci i młodzież na ferie, sprawdzając pojazdy pod kątem stanu technicznego, dokumentacji, głównie pod względem aktualnych badań diagnostycznych przeglądów okresowych. Kierowcy autobusów przewożących dzieci i młodzież będą również weryfikowani na podstawie posiadanych uprawnień.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy realizując przedsięwzięcia akcji „Bezpieczne Ferie” systematycznie przeprowadzą akcję kontroli autokarów. Organizatorzy wyjazdów na zimowiska , a także uczestnicy mogę codziennie podjechać autokarem na parking przed budynkiem komendy w Piasecznie, ul. Kościelna 3, gdzie policjanci sprawdzą stan technicznego autokarów, ważność badań technicznych, a także trzeźwość kierujących. Informacje telefoniczne można uzyskać po nr tel. 22 60-45-204 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 lub całodobowo u oficera dyżurnego 22 60-45-213.

Zróbmy zatem wszystko aby ferie były dla dzieci i dla nas spokojne, zadbajmy o bezpieczny wypoczynek i powrót do domów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz

Informacje16 lutego 2014, 00:00,

Joanna Morea Quintet - Wtorek Wydarzeń


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na Wtorek Wydarzeń, podczas którego wystąpi Joanna Morea Quintet. Będzie to koncert promujący książkę autorstwa Joanny Morea "Tajlandia. Pojechałam po miłość". Koncert odbędzie się 18 lutego 2014 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

JOANNA MOREA QUINTET - WTOREK WYDARZEŃ PIASECZNO

Zespół JOANNA MOREA QUINTET od prawie dwóch lat w prawie niezmienionym składzie, ale pod innymi nazwami uprawia muzykę wywodząca się z ery swingowej. Wspólnie zagrali na wielu scenach muzycznych występując m.in. na ubiegłorocznej Złotej Tarce. Każdy z członków zespołu to muzyczna indywidualność mająca na swoim koncie bogate doświadczenia muzyczne. W programie znajdą się światowe standardy jazzowe, odrobina bluesa, jak również kompozycje własne utrzymane w eleganckim stylu muzyki swingowej. Koncert promujący książkę Joanny przygotowany jest specjalnie na tę okazję, a zatem będą także premiery kompozytorskie. Joanna Morea Quintet w składzie: Joanna Morea - wokal, flet, saksofon sopranowy, saksofon altowy; Mark Shepherd - wokal, trąbka, puzon, flugelhorn; Tomasz Wielechowski - fortepian; Wojciech Zalewski - kontrabas; Krzysztof Kwiatkowski – perkusja.

JOANNA MOREA QUINTET - WTOREK WYDARZEŃ PIASECZNO

TAJLANDIA.POJECHAŁAM PO MIŁOŚĆ MOJE PODRÓŻE PO KRAJACH DALEKIEGO WSCHODU to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki. Jej samotna podróż do Tajlandii ma stać się rodzajem terapii po nieudanym związku oraz czasem, w którym bohaterka w samotności ma odnaleźć wewnętrzną moc do realizacji swoich zawodowych i życiowych marzeń. Autorka w niezwykle zgrabny sposób maluje nowoczesną, wrażliwą, podejmującą odważne decyzje polską kobietę, która zderza się często z małomiasteczkową mentalnością otoczenia, a jednocześnie, w sposób nietuzinkowy lub nawet kontrowersyjny, stara się osiągnąć równowagę życiową. Czy samotna podróż do Tajlandii to klucz do osiągnięcia tejże równowagi życiowej?
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie