Informacje30 marca 2018, 16:30,

BEZPIECZNA WIELKANOC NA DROGACH


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wielkanoc dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących służbę to czas intensywnej pracy. Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze, jak co roku będą czuwali nad bezpieczeństwem Polaków wyruszających w podróż. Szczególną uwagę będą zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

BEZPIECZNA WIELKANOC NA DROGACH

Już od 30 marca na drogach Warszawy i ościennych powiatów będzie więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci będą widoczni na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy, trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła są sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi wiele czasu w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to zupełny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy też, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny moment spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze, nie tylko przy stole, ale także na drodze. Pamiętajmy wiele zależy od nas samych.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 kwietnia 2018, 17:00,

Michael Fassbender - Konstanciński Klub Filmowy Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy do Konstancińskiego Klubu Filmowego - Michael Fassbender. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy! Informacje o tytule filmu, można uzyskać pod adresem mailowym: biuro@konstancinskidomkultury.pl oraz pod numerem telefonu (22) 484 20 20.

MICHAEL FASSBENDER - KONSTANCIŃSKI KLUB FILMOWY

Bohaterem filmu w ramach najbliższego Konstancińskiego Klubu Filmowego będzie Michael Fassbender w obsypanym nagrodami filmie z 2013 roku. Tytuł filmu niechaj pozostanie niespodzianką. Dość powiedzieć, że to historia oparta na faktach z końca XIX w. Trwająca 12 lat odyseja człowieka, który nie poddał się mimo że stracił wolność. Jaką rolę w tej historii odgrywa postać grana przez Michaela Fassbendera. Zapraszamy na seans do KDK. Słowo o bohaterze tej odsłony KKF. Michael przyszedł na świat w Heidelbergu w Niemczech, 2 kwietnia 1977 roku. Jego rodzice kilka miesięcy później przeprowadzili się do Irlandii gdzie Michael dorastał. Jego pierwsza główna rola to postać Sierżanta Burtona ‚Pat’ Christensona w miniserialu Kompania braci. Zagrał również m.in. w Sherlock Holmes i sprawa jedwabnej pończochy, Proch, zdrada i spisek. Jednak najbardziej rozpoznawany jest z roli w serialu Hex gdzie wcielił się w upadłego anioła Azazeala. (źródło: Filmweb)

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie