Informacje27 grudnia 2012, 00:00,

Bezpieczna Mama - spotkania o bezpieczeństwie Waszym i Waszych dzieci w Przystanku Kultura

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie zaprasza wszystkie Panie - Matki zainteresowane tematyką bezpieczeństwa na spotkania z cyklu Bezpieczna Mama. Pierwsze spotkanie już 10 stycznia 2013 roku (czwartek) w godz. 18.00-20.00 w Przystanku Kultura. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Podczas spotkań porozmawiamy o bezpieczeństwie Waszym i Waszych dzieci:
- Bezpieczne przemieszczanie się z dzieckiem- foteliki dziecięce, oznaczenie wózków dziecięcych odblaskami - bądź widoczny.
- Bezpieczne poruszanie po drodze, bezpieczeństwo w domu, na spacerze, zakupach.
- Zachowania agresywne - jak poznać, że dziecko jest narażone na przemoc ze strony rówieśników/ dorosłych poza domem.
- Zagrożenia w sieci- cyberprzemoc.
- Niebezpieczny nieznajomy, praca z dzieckiem nad ograniczonym zaufaniem do osób obcych, zagrożenia związane z pedofilią.
- Wprowadzenie do tematyki używek, jak rozpoznać, reagować, zapobiegać.

Jeśli bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka jest dla Ciebie szczególnie ważne, Te spotkanie są właśnie dla Ciebie! Tu w przyjaznej atmosferze korzystając z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie porozmawiamy o wszystkim, co może Was niepokoić. W programie przewidziane zostały również podstawy samoobrony dla Pań, a także atrakcja dla najmłodszych w postaci wycieczki rodzinnej do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie i przybliżenie pracy policjantów w ich miejscu służby. Spotkania będą odbywały się w Przystanku Kultura w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 9 w ramach projektu Wszechnica Rodzica w okresie od stycznia do lutego 2013 we czwartki w godz. 18.00- 20.00. Liczba miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Recepcji Przystanku Kultura informacja.przystanek@kulturalni.pl oraz 22 716 79 62.

Informacje28 grudnia 2012, 00:00,

Zima - moja ulubiona pora roku - konkurs plastyczny dla dzieci w bibliotece Głosków

Biblioteka Publiczna Filia Głosków ogłosiła konkurs plastyczny pt.: ZIMA - MOJA ULUBIONA PORA ROKU. Prace w formacie A3 lub A4 wykonane dowolną techniką, należy składać do 11 stycznia 2013 roku w bibliotece. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, które zostaną wręczone 18 stycznia 2013 roku o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Parkowej 8 w Głoskowie. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

ZIMA - MOJA ULUBIONA PORA ROKU