Informacje31 sierpnia 2014, 14:08,

Bezpieczna droga do szkoły 2014

Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież wypoczęta i pełna energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.

Bezpieczna droga do szkoły 2014

Statystyki wypadków z lat poprzedzających akcję prowadzone przez Policję jednoznacznie wskazują, że w porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Ich występowanie związane jest przede wszystkim z okolicami placówek oświatowych, do których dzieci podążają lub z których wracają po lekcjach do domu.

Corocznie na przełomie wakacji i roku szkolnego odbywa się edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Piaseczyńscy funkcjonariusze aktywnie włączają się w jej przygotowanie i realizację. Działania „Bezpieczna droga do szkoły” będą trwały od 1 do 12 września.

Podczas prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z piaseczyńskiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - uczestników ruchu drogowego. W podanych dniach podjęte zostaną działania profilaktyczno – prewencyjne w pobliżu oraz wewnątrz placówek oświatowych wszystkich stopni na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy okolice szkół są dostatecznie i prawidłowo oznakowane, aby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. Obejmą wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które charakteryzują się wysokim poziomem ryzyka wystąpienia wypadku komunikacyjnego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc gdzie grupują się dzieci.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje6 września 2014, 12:00,

Piknik Rodzinny w Józefosławiu

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego Wacław Bąk i Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek zapraszają na Piknik Rodzinny 'Pożegnanie lata' w Józefosławiu. Piknik odbędzie się w sobotę, 6 września 2014 roku w godz. 12.00 - 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie Doda. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Interaktywna mapa imprezy: www.envirosolutions.pl/festynpiaseczno Miejsce: Józefosław, tereny na ul. Cyraneczki. Współorganizatorzy: Rada Sołecka Wsi Józefosław, Stowarzyszenie "Nasz Józefosław i Julianów". Sponsorzy: Firma Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o., De Silva Piaseczno, Dr Irena Eris. Partnerzy: Bambini Racing, Harcerska Grupa Ratowniczo-Medyczna Piaseczno, Lux Dom.

Piknik Rodzinny w Józefosławiu

Program:
12.00 - występ KS "Grawitacja"
12.30 – występ wokalny uczniów SP Nr 1
13.00 – pokaz Zumby – Klub Green Up
13.40 – pokaz filmu – "Powiat Piaseczyński - Jubileusz X-lecia"
14.00 – występ Zespołów Tanecznych Lidii Leszczyńskiej
14.30 – występ wokalny - Patrycja Bala, Natalia Zaręba
15.00 – pokaz kickboxingu – Piotr Bąkowski z zespołem
15.30 – występ Formacji Tanecznej "Bartek" z Góry Kalwarii
16.20 – występ estradowy dla dzieci i młodzieży
17.00 – występ wokalny Pauliny Romaniuk
18.00 – koncert Dody

Inne atrakcje:
- Tor gokartowy „Bambini Racing” - największy w Europie, profesjonalny team kartingowy dla najmłodszych kierowców. Konkurs kartingowy Bambini Racing
- Plac Bajkowych Zabaw „Podwórko Wyobraźni” klocki MuBaBaO i inne zabawy – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści - Michała Malinowskiego
- Młodzieżowy Wolontariat z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii (malowanie buziek, szczudła, chusta klanzy, festiwal kolorów)
- pokazy Straży Pożarnej
- Turnieje Sztuk Walki – Kickoboxing Piotr Bąkowski z zespołem
- Plac Zabaw Sportowych – Tuan Club
- zabawki pneumatyczne
- stoiska: loteria, zabawki, bufet, biżuteria i wiele innych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie