Informacje20 grudnia 2015, 12:00,

Betlejemskie Światło Pokoju w Piasecznie

W niedzielę 20 grudnia 2015 roku w godz. od 12:00 do 14:00, na piaseczyńskim rynku rozdawane będzie mieszkańcom Piaseczna Betlejemskie Światło Pokoju. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub świece. Zapraszamy na Betlejemskie Światło Pokoju!

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest "Zauważ człowieka". Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragną uwrażliwić nas na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka. Strona internetowa: swiatlo.zhp.pl

Betlejemskie Światło Pokoju w Piasecznie

"Zauważ człowieka" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po raz dwudziesty piąty harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=10800
Informacje14 grudnia 2015, 19:17,

XV Sesja Rady Gminy Prażmów

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 1515) zwołuję XV sesję Rady Gminy Prażmów w dniu 17 grudnia 2015 r. (czwartek) o godz. 12.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów, przy ul. Piotra Czołchańskiego 1 w Prażmowie.

Porządek obrad:
Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
Ustalenie porządku obrad.
Informacja Wójta z działalności w okresie pomiędzy sesjami.
Rozpatrzenie projektów uchwał Rady Gminy Prażmów:
4.1. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2016-2019;
4.2. w sprawie uchwały budżetowej na 2016 rok;
4.2.1. przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem,
4.2.2. odczytanie opinii i wniosków komisji,
4.2.3. dyskusja i głosowanie nad wnioskami komisji,
4.2.4. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
4.2.5. dyskusja oraz głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
4.3. w sprawie likwidacji wydzielonego rachunku dochodów;
4.4. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Ławki;
4.5. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru części wsi Nowy Prażmów – etap I;
4.6. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Jeziórko-Ustanówek i Ustanów – rejon PKP;
4.7. w sprawie terminów, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
5. Interpelacje i zapytania.
6. Sprawy różne.
7. Zakończenie obrad.