Informacje29 października 2017, 15:00,

Benio w opałach - Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie

29 października 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spektakl pt. Benio w opałach, który zostanie pokazany w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Informacje i rezerwacja biletów pod nr. tel. 22 715 79 62. Sprzedaż biletów w pok. 101 (I piętro), lub przed przedstawieniem. Cena: 6 zł za jedno przedstawienie. Zapraszamy na Jezienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym do Tarczyna!

BENIO W OPAŁACH - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Benio w opałach - historia dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie mieszka Benio - nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest prawie księżniczka Larysa. Żabki razem żabarabują, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej, że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać...! Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość i przyjaźń wydaje się, że za chwilę wszystko skończy się dobrze i Larysa znów zechce się bawić z upartą żabką. Niestety wszystko psuje Mucha Sio - nie taki do końca czarny charakter, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko o co poprosi Benio. Co gorsza zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio! Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą? "Benio w opałach" to spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Elementy języka angielskiego:
- podstawowe czasowniki ruchu (march, walk, run, tiptoe, jump, climb, swim, ride, itp.)
- nazwy instrumentów muzycznych (piano, drums, flute, guitar, violin, trumpet, cymbals)
- zwroty grzecznościowe

Elementy interaktywne:
- nauka muzycznej powtarzanki – pokazywanki
- Żabarabam - zgadnij na czym gram” - zabawa pantomimiczna
- Echo! Cho! O! - zabawa na wszystkie głosy.

Informacje6 listopada 2017, 08:00,

Drogi rowerowe połączą trzy gminy

Powstały niedawno pas dla rowerów przy ulicy Kościuszki to jedynie niewielki fragment systemu dróg rowerowych, które wkrótce połączą trzy sąsiadujące ze sobą gminy.

DROGI ROWEROWE POŁĄCZĄ TRZY GMINY

W ramach przebudowy skweru Kisiela, przy ulicy Kościuszki został niedawno wytyczony pas dla rowerów. Pomalowany na czerwony kolor fragment jezdni ma na razie jedynie około 110 metrów długości.

– Pas drogowy przeznaczony dla ruchu rowerów ma kolor czerwony ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o to, żeby był widoczny dla innych uczestników ruchu, gdyż został wytyczony w istniejącym pasie drogowym – mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Wytyczony pas dla rowerów to jednak tylko niewielki fragment projektowanej sieci tras rowerowych, które wkrótce połączą trzy gminy: Piaseczno, Konstancin-Jeziornę i Górę Kalwarię.

– Pas dla rowerów w ciągu ulicy Kościuszki został zaprojektowany od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II/Chyliczkowską do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza – informuje Beata Marzęcka kierownik Referatu ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Będzie on częścią sieci tras rowerowych, która powstanie w ramach projektu „Budowa Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin – Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno”. Projekt ten jest współfinansowany ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W rakach projektu, na terenie trzech sąsiadujących za sobą gmin – Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii – powstanie łącznie ponad 86 km dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (czyli m.in. stojakami na rowery i stacjami naprawczymi). Całkowita wartość tego projektu to 13 323 644,74 zł, a kwota dofinansowania – 10 506 161,30 zł.

UMiG Piaseczno