Informacje16 maja 2015, 19:00,

BELFER - monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka pn.: BELFER. Autor: Jean Pierre-Dopagne. Przekład: Bogusława Frosztęga. Reżyseria: Michał Kwieciński. Scenografia i kostiumy: Irena Biegańska. Po raz pierwszy w Tarczynie doskonała sztuka belgijskiego dramaturga w mistrzowskim wykonaniu Wojciecha Pszoniaka – jednego z najbardziej niezwykłych talentów aktorskich. „Wśród przeznaczonych na scenę utworów trudno o tekst bardziej naszpikowany znaczeniami i stawiający więcej pytań.

BELFER - monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka

W swej warstwie fabularnej jest to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. [..] Krytycy i publiczność byli zachwyceni tonem sztuki. Podkreślali, że „Belfer” nie opowiada wyłącznie o trudnym życiu nauczycieli. Uznali, że ten monodram, opisując mikrokosmos szkoły, daje pod rozwagę, o ile nie kwestionuje, wartości naszego społeczeństwa. A także współczesnego teatru. W recenzjach z „Belfra” pisano, że sztuka jest jak gdyby lustrem odbijającym nas wszystkich. Piękny dramat pełen czułości i humoru, choć czasem wywołujący zgrzytanie zębów”. – Konrad J. Zarębski.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11135
Informacje17 maja 2015, 10:00,

Ulica Za Bramą - zapraszamy na spacer z przewodnikiem

W niedzielę 17 maja 2015 roku zapraszamy wszystkich chętnych poznania ciekawostek i anegdot dotyczących starego Piaseczna na spacer z przewodnikiem. Stanisław Hofman poprowadzi państwa od godz. 10.00 w kierunku zagadkowej "Ulicy Za Bramą". Zbiórka przed Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49. Udział w spacerze jest nieodpłatny.

Ulica Za Bramą - zapraszamy na spacer z przewodnikiem

Redakcja, 16 lipca 2019