Informacje24 lutego 2008, 00:00,

Będzie autobus dla uczniów Zespołu Szkół w Józefosławiu

Kurier Południowy poinformował, że poskutkowały protesty mieszkańców Józefosławia i Julianowa wobec braku autobusu szkolnego do nowego Zespołu Szkół przy ul. Kameralnej w Józefosławiu. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno planował transport dla dzieci, ale dopiero od września 2008 roku. Teraz swoje plany przyspieszył.

Według informacji, które możemy przeczytać w najnowszej gazecie Kurier Południowy (nr 7/2008), najprawdopodobniej już od poniedziałku 25 lutego 2008 roku jeździć będzie PKS dotowany przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Mariola Malesa z Wydziału Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego poinformowała, że autobus będzie miał cztery kursy, dwa rano i dwa po południu. Jego trasa zaczynie się w bazie na ul. Julianowskiej, potem autobus pojedzie ul. Geodetów, Ogrodową, Działkową i Wilanowską.

Jak się okazuje, nie jest to jedyna komunikacyjna alternatywa dla uczniów Zespołu Szkół w Józefosławiu. Niedawno zgłosiła się do nas firma Rojbus i dostała już pozwolenie na uruchomienie linii na trasie od pętli w Julianowie do ogródków działkowych w Szczakach przez Złotokłos i Runów. Ten autobus nie będzie jednak opłacany przez gminę Piaseczno.

Informacje powiązane tematycznie: od września ma ruszyć szkoła Józefosław – Julianów (2007-04-09), zapisy do nowego Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (2007-05-24), Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu z opóźnieniem (2007-06-30), Szkoła w Józefosławiu to porażka budowlana firmy Zam-Bet (2007-08-11), Szansa na szkolny autobus dowożący do Szkoły Józefosław (2008-01-28). Zachęcamy do komentowania tej informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na forum: szkoła w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Józefosław

Informacje20 lutego 2008, 00:00,

IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Baniochy

Sołtys wsi Baniocha oraz Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria zapraszają mieszkańców, na IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Baniochy, który odbędzie się 23 lutego 2008 roku, od godziny 9:00 w Zespole Szkół w Baniosze. Patronat medialny nad imprezą objęła gazeta podwarszawska Nad Wisłą, oraz GóraKalwaria.net (współpracują z nami).

TURNIEJ TENISA STO£OWEGO

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Baniocha:
9:00 Rozgrzewka przed Turniejem.
9:45-10:00 Zapisy na Turniej Tenisa Stołowego.
14:00 Zakończenie Turnieju.

IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Baniochy odbędzie się w kategoriach: open mężczyźni, open kobiety, gimnazjum chłopcy, gimnazjum dziewczyny, szkoły podstawowe chłopcy, szkoły podstawowe dziewczyny. Zapraszam Was na sobotni IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Baniochy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA