Informacje7 sierpnia 2007, 00:00,

Będą odszkodowania za hałas z warszawskiego lotniska

Będą odszkodowania za hałas spowodowany przez samoloty na warszawskim Okęciu - poinformował Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin, który w dniu 7 sierpnia 2007 roku, podpisał Rozporządzenie w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

O odszkodowania będą mogli się ubiegać mieszkańcy Ursynowa, Ursusa i Włoch oraz podwarszawskich miejscowości: Michałowice, Piaseczno, Raszyn i Lesznowola.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin wyjaśnił, że rozporządzenie ogranicza możliwości rozwoju dzielnic, w tym budowy szkół, przedszkoli i szpitali. Odszkodowania mają być przeznaczone na dostosowanie obiektów mieszkalnych do warunków panujących w strefie podwyższonego lub przekroczonego hałasu. Chodzi m.in. o wymianę okien na dźwiękoszczelne, zwiększenie izolacyjności ścian, dachów budynków. Zakres odszkodowań mają ustalać biegli. Wojewoda dodał, że mieszkańcy wymienionych w rozporządzeniu dzielnic i miejscowości, będą mogli żądać od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze wykupu ich nieruchomości. Jak powiedział, w przypadku "ociągania się" portów, spory będą rozstrzygać sądy powszechne.

Mieszkańcy Ursynowa, Ursusa i Włoch oraz podwarszawskich miejscowości: Michałowice, Piaseczno, Raszyn i Lesznowola, będą mieć dwa lata na wystąpienie do PPL o odszkodowania lub wykup nieruchomości. Część osób - jak podkreślił Sasin - nie będzie chciała mieszkać w tej strefie, a za pozyskane pieniądze będzie mogła kupić nieruchomość w innej części stolicy. Więcej przeczytacie w informacji na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu informacyjnego powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje8 sierpnia 2007, 00:00,

Konkurs Poezji Śpiewanej dla młodzieży w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowola organizuje Konkurs Poezji Śpiewanej: Od piosenki poetyckiej do melorecytacji. Celem konkursu poezji śpiewanej w Lesznowoli, jest popularyzacja poezji i różnych form muzycznych, oraz możliwość prezentowania własnej twórczości.

Konkurs Poezji Śpiewanej skierowany jest do uczni klas IV - VI szkół podstawowych, oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Konkurs odbędzie się w podziale na solistów oraz zespoły. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie gminy Lesznowola.

Wymagania Konkursu Poezji Śpiewanej:
- uczestnicy konkursu zgłaszają po jednym utworze w języku polskim;
- maksymalny czas wykonania utworu – 5 minut;
- wykonawca może korzystać z podkładu lub z akompaniamentu;
- uczestnicy mogą zaprezentować utwory własne lub z repertuaru innych wykonawców.

Zgłoszenia do konkursu poezji śpiewanej należy przesyłać do 5 października 2007 roku, w formie pisemnej na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola, lub faksem na numer: (022) 757-92-09. Organizator konkursu wymaga, aby w zgłoszeniu zostały podane następujące dane: imię i nazwisko wykonawcy, wiek, klasa, szkoła, kontakt telefoniczny oraz tytuł i autor piosenki, a także orientacyjny czas trwania utworu.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 11 października 2007 roku, w świetlicy w £azach (ul. Przyszłości 8), od godziny 15:00. Jury konkursu oceni artystów uwzględniając: dobór repertuaru, interpretację, muzykalność, ogólne wrażenia artystyczne. Dla zwycięzców Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli przygotowuje ciekawe nagrody.

Informacja o konkursie poezji śpiewanej organizowanym w Lesznowoli, pochodzi ze strony Marcina Kania Radnego Lesznowoli www.marcinkania.pl, plakat: konkurs_poezji.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola