Informacje16 lipca 2014, 10:30,

Beata Co Bajki Wyplata - Beata Łuczak - Wakacyjne Teatralne Poranki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na wakacyjne teatralne poranki, który odbędzie się 16 lipca 2014 roku na dziedzińcu Przystanku Kultura. Rozpoczęcie zawsze o godz. 10.30. Teatralne poranki to cykl spotkań z animatorami teatru, aktorami, na które zapraszamy dzieci na dziedziniec Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. W przypadku złej pogody bajkę będzie można obejrzeć w budynku Przystanku Kultura. Zapraszamy!

Beata Co Bajki Wyplata - Beata Łuczak - Wakacyjne Teatralne Poranki
Beata Łuczak - aktorka, aktorka lalkarka, aktorka dubbingu, animatorka kultury. Spektakl z wykorzystaniem lalek, nietypowych instrumentów i teatru opowieści, Przedstawienie to zbiór krótkich opowieści (wymienionych poniżej), w których wykorzystane są różne rodzaje lalek teatralnych: pacyna, palcynka, lalka trickowa… oraz oryginalne instrumenty muzyczne: kalimba, szczotkobas, blacha... Mali widzowie współuczestniczą w przedstawieniu tworząc nastrój i atmosferę miejsc, o których słyszą w opowieściach, bo zamierzeniem tego niekonwencjonalnego spotkania jest uruchomienie dziecięcej wyobraźni oraz poznanie jak z użyciem prostych pomysłów można zbudować magię teatru.

Beata Co Bajki Wyplata - Beata Łuczak

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 lipca 2014, 09:00,

Akcja Ciśnienie na życie w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy 19 lipca 2014 roku do udziału w akcji Ciśnienie na życie, podczas której każdy chętny będzie mógł zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz zbadać wiek serca. Specjalny bus stanie na parkingu między ul. Zgody i ul. Sierakowskiego w Piasecznie, w godz. od 10.00 do 18.00.

Pomiary przeprowadzane będą przez ekipy doświadczonych pielęgniarek, które przy okazji pomiaru udzielają fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Każda przebadana osoba otrzymuje od organizatora książeczkę pomiaru i materiały informujące o nadciśnieniu tętniczym. Opiekę merytoryczną nad kampanią sprawuje Profesor Marian Zembala, ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pomiary są dobrowolne i bezpłatne, a dodatkowo za każdy pomiar sponsor przeznacza złotówkę na wybrany cel charytatywny.

Akcja Ciśnienie na życie w Piasecznie

Akcja Ciśnienie na życie ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak wynika z najnowszego raportu PBS wykonanego na zlecenie grupy Polpharma w ramach kampanii, mimo zauważalnej poprawy wiedzy Polaków nt. profilaktyki i wiedzy o chorobach układu sercowo-naczyniowego w porównaniu z rokiem 2012, wiedza o nadciśnieniu jest jeszcze niekompletna, dlatego ważna jest dalsza edukacja w tym zakresie. Wyniki raportu pokazują, że wśród Polaków nadal panuje przekonanie, że konsultacja lekarska i badania profilaktyczne są domeną starzejącego się pokolenia. Tymczasem z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że choroby układu sercowo-naczyniowego odpowiadają za wiele zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji pomiarów ciśnienia krwi. Ponadto Grupa Polpharma w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” wprowadziła nowe badanie – pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca, dzięki któremu Polacy mogą sprawdzić, ile lat mają ich serca. Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.

- Przekonanie osób z grupy ryzyka do działań profilaktycznych to wielka szansa zmniejszenia wskaźnika przedwczesnej umieralności wciąż aktywnych osób poniżej 65 roku życia, który pomimo nowoczesnej medycyny należy w Polsce wciąż do najwyższych w Europie. Możliwość wykonania badania oraz konsultacji jego wyniku w miejscu codziennej aktywności, to istotna wartość naszej kampanii „Ciśnienie na życie – komentuje prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii Ciśnienie na życie.

Działania kampanii Ciśnienie na życie, będą trwać do końca 2014 roku. Akcję zwieńczy sporządzenie raportu Serce Polaka, w którym wykorzystane zostaną dane z tysięcy pomiarów ciśnienia tętniczego i badań wieku serca. Istotnym przedsięwzięciem będzie także wsparcie najbliższych obchodów Światowego Dnia Serca, które przypadają 28 września 2014 roku w Zakopanem.

Więcej informacji o kampanii na stronie www.cisnienienazycie.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie