Informacje15 maja 2016, 15:00,

Baśniowy pokoik Teatru Dobrego Serca - Teatralna Niedziela Góra Kalwaria

15 maja 2016 roku o godz. 15.00 zapraszamy na kolejny spektakl w ramach cyklu TEATRALNA NIEDZIELA w Górze Kalwarii, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt.: Baśniowy pokoik Teatru Dobrego Serca. Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. por. J. Białka 9 w Górze Kalwarii. Bilety w cenie 10 zł dostępne godzinę przed spektaklem w kasie Ośrodka.

BAŚNIOWY POKOIK TEATRU DOBREGO SERCA - TEATRALNA NIEDZIELA GÓRA KALWARIA

Baśniowy pokoik - to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzuca rodzinną budę i kochającego Tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż. Niestety, róże mają też kolce! Czy Piesek odda swą miskę i obrożę, by móc trochę się pobawić? Czy zamiast „baśniowego pokoiku" zyska pchły na grzbiet? Wszystko skończyłoby się może źle, gdyby nie Biały Kotek idący za nim łapa za łapą. Ale... Co na to wszystko powie Tata?! Występują: Jurek Latos, Paulina Dulla-Latos Spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Informacje12 maja 2016, 18:19,

Koncepcja zagospodarowania terenów przyległych do Rowu Jeziorki w Józefosławiu

Późną jesienią 2015 roku gmina Piaseczno przystąpiła do realizacji koncepcji zakładającej stworzenie wzdłuż rowu Jeziorki ciągu spacerowego połączonego miejscami rekreacyjnymi ulokowanymi u zbiegu głównych arterii komunikacyjnych Józefosławia.

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENÓW PRZYLEGŁYCH DO ROWU JEZIORKI W JÓZEFOSŁAWIU

Rów przebiega w zróżnicowanym urbanistycznie terenie częściowo w korycie otwartym, a częściowo pod powierzchnią ziemi. Tam, gdzie jest to możliwe, koncepcja zakłada uwypuklenie walorów rekreacyjnych i połączenie terenów zielonych z naturalnym sąsiedztwem przepływającej wody. Tam, gdzie rów schodzi pod ziemię, aranżacja zieleni nawiązuje do przepływającej pod spodem wody poprzez zastosowanie falistych elementów małej architektury.

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENÓW PRZYLEGŁYCH DO ROWU JEZIORKI W JÓZEFOSŁAWIU

– Wykonanie całej koncepcji opiera się na wykupie lub dzierżawie niezbędnych do jej realizacji gruntów oraz na niemałych środkach finansowych, jakie musimy zabezpieczyć w budżecie, aby zrealizować te plany – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. – Zależy nam jednak, by w tak bardzo zabudowanej przestrzeni, jaką jest Józefosław, znalazło się trochę miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego postanowiliśmy o etapowej realizacji tej koncepcji, przeznaczając w zeszłym roku kwotę blisko 140 tys. zł na rozpoczęcie pierwszych prac – dodaje burmistrz.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]