Informacje4 czerwca 2017, 18:00,

Barok i nie tylko Barok - koncert kameralny we Fryderyku Piaseczno

4 czerwca 2017 roku o godz. 20.00 odbędzie się kameralny koncert we Fryderyku pt. Barok - i nie tylko - Barok, w wykonaniu uczestników Edukacji Muzycznej CK. Miejsce: Kawiarnia "Fryderyk", Plac Piłsudskiego w Piasecznie.

BAROK I NIE TYLKO BAROK - KONCERT KAMERALNY WE FRYDERYKU

W pierwszej i trzeciej części koncertu usłyszymy utwory najwybitniejszych światowych kompozytorów okresu BAROKU takich jak : J.S. Bach ; T. Albinioni ; A. Vivaldi ; G. Tartini ; L.C. Daquin, natomiast w części drugiej zatytułowanej „...I nie tylko” będziemy mieli szansę usłyszeć między innymi muzykę z oskarowego filmu „La La Land” w reżyserii D. Chazelle. Opiekę artystyczną nad koncertem sprawuje Artur Liwiński.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje3 czerwca 2017, 11:00,

50-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Bogatki

3 czerwca 2017 roku z okazji 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatkach zapraszamy na uroczystości jubileuszowe połączone z festynem sołeckim. Na placu strażackim przy ul. Królewskiej 91 wspólnie przeżywać będziemy okrągły jubileusz druhów z Bogatek. – Będzie to wspaniała okazja, aby podziękować strażakom za empatię i wrażliwość na los drugiego człowieka, za pełną gotowość w każdej sytuacji, za godny naśladowania upór i konsekwencję w działaniu na rzecz innych, a także za odwagę i niezłomność, z jaką stają do walki o nasze bezpieczeństwo i życie – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

50-LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ OSP BOGATKI

Uroczystości 50-lecia OSP Bogatki rozpoczną się o godz. 13.00 Mszą św. w intencji Strażaków, po czym poświęcony zostanie nowy sztandar oraz tablica pamiątkowa, a także nastąpi wręczenie odznaczeń dla zasłużonych druhów. Od godz. 15.30 zapraszamy na festyn sołecki, podczas którego dzieci będą mogły bawić się na dmuchanych zabawkach i trampolinie. Dla starszych przewidziano zabawę taneczną i grochówkę wojskową.