Informacje27 czerwca 2012, 00:00,

Barbara Kamińska - Obrazy słowem malowane

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na wieczór autorski Barbary Kamińskiej pt.: OBRAZY S£OWEM MALOWANE, który odbędzie się 30 czerwca 2012 roku. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Sioćko. Miejsce: sala Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. W rama wieczoru autorskiego o godz. 16.00 odbędzie się fragment spektaklu Mesjasz wg. B. Schulza (Ognisko Teatralne Teatru Ochoty, Grupa teatralna Tabula Rasa), następnie o godz. 17.00 - spotkanie z autorką, prezentacja książki, pokaz zdjęć.

Barbara Kamińska

Barbara Kamińska urodziła się w Teresinie, a od 24 lat mieszka w małej wsi Pęchery koło Piaseczna. Jej przygoda z poezją trwa już bardzo długo. Poprzez pisanie wierszy pragnie zatrzymać piękno przyrody i zrozumieć co komu i dlaczego w duszy gra. W Klubie Poszukiwaczy Słowa nabrała odwagi i wiary w to moje tworzenie. Pierwsze wiersze zostały wydrukowane w piaseczyńskim Kurierze Południowym. Następnym etapem była Antologia Klubu Poszukiwaczy Słowa Piaseczno 2011. A teraz jej osobisty tomik - Obrazy słowem malowane.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje28 czerwca 2012, 00:00,

Święto Wisły 2012 w Brzuminie / Ostrówiku

Piaseczyńskie WOPR Sekcja Narciarstwa Wodnego Vistula Góra Kalwaria, Ośrodek Sportu i Rekreacji Górze Kalwarii, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zapraszają mieszkańców do udziału w Święcie Wisły 2012, które odbędzie się 30 czerwca 2012 roku w godzinach 12.00-18.00, na tamie dojazdowej w Brzuminie / Ostrówiku gmina Góra Kalwaria.

ŚWIęTO WIS£Y 2012 W BRZUMINIE / OSTRÓWIKU

PROGRAM ŚWIęTA WIS£Y 2012:

- Nordic wal king – nauka i spacer doliną Wisły. Zajęcia prowadzi instruktor nordic walkingu Cezary Wolski. Celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez upowszechnienie nowych trendów w zakresie rekreacji ruchowej i aktywnych metod spędzania wolnego czasu a także zapoznanie uczestników spaceru z bogactwem przyrodniczym Wisły. Planowane rozpoczęcie marszu na tamie dojazdowej w Ostrówiku ok. godz. 12.30. Ponadto, na tamie odbędzie się prezentacja tej dyscypliny i szkolenie dla wszystkich chętnych, zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z porad instruktora. Zapisy telefonicznie: 667 119 737
- Mini turniej siatkówki plażowej – Zespoły dwuosobowe, z podziałem na kobiety i mężczyzn, rozegrają mecze na nadwiślańskiej plaży w Ostrówiku. Dla zwycięskich drużyn puchary, dyplomy i medale. Turniej poprowadzi doświadczony zawodnik Milan Miłek. Zapisy telefonicznie: 512 834 237
- Narty wodne – nauka pływania dla dzieci i młodzieży (tama w Ostrówiku). Zajęcia prowadzi instruktor narciarstwa wodnego Piotr Rytko oraz zawodnicy Paweł Aksamit i Daniel Makowski. Wymagana jest zgoda rodziców na udział dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat w nauce pływania na nartach wodnych. Zapisy na tamie w dniu imprezy. - Koło wodne - holowanie na kole dzieci i młodzieży oraz przejażdżki motorówką na Wiśle (tama w Ostrówiku). Zajęcia prowadzi instruktor sportu motorowodnego Paweł Szczepański. W przypadku dzieci i młodzieży do 18 lat wymagana jest zgoda rodziców na skorzystanie z tych atrakcji. Zapisy na tamie w dniu imprezy.
- Bezpieczny wypoczynek nad wodą - Pokaz ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy (tama w Ostrówiku ok. godz. 14.00). Pokaz przeprowadzony przez ratowników wodnych Drużyny Ratunkowo - Poszukiwawczej w Górze Kalwarii, m.in. Joannę Zatorską i Natalię Szlązak oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii.
- Pokaz lotniczy - modele samolotów w dolinie Wisły w rejonie tamy w Ostrówiku. Zajęcia prowadzone przez instruktora modelarstwa Arkadiusza Orlińskiego. - Pokaz tradycyjnych łodzi wiślanych prowadzony przez Andrzeja Stańskiego z Fundacji Szerokie Wody.
- Szanty w wykonaniu Piotra Zarzecznego z Góry Kalwarii.
- Kalwaryjski Spływ kajakowy: Pilica – Wisła prowadzony przez Arkadiusza Strzyżewskiego, zakończenie na tamie w Ostrówiku. Zapisy telefonicznie: 881 77 55 33
- Przejażdżki na łodziach ratunkowych WOPR oraz OSP z Góry Kalwarii. Zapisy na tamie w dniu imprezy. Nagrody ufundował producent energooszczędnych pomp WILO.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria