Informacje20 lutego 2013, 00:00,

Bank Spółdzielczy w Piasecznie - PS Bank obdarował troje chorych dzieci - relacja

19 lutego 2013 w godz. 12.00-14:00 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Piasecznie dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

BANK SPÓ£DZIELCZY W PIASECZNIE - PS BANK OBDAROWA£ TROJE CHORYCH DZIECI

Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania gości przez Pana Kazimierza Grabczuka, Prezesa Zarządu PS Banku oraz Pani Jolanty Rozenek, Wiceprezesa Zarządu PS Banku. Następnie rozpoczęło się wręczanie marzeń.

BANK SPÓ£DZIELCZY W PIASECZNIE - PS BANK OBDAROWA£ TROJE CHORYCH DZIECI

Pierwszym marzycielem, który otrzymał prezenty był dziesięcioletni Jakub walczący ze złośliwym guzem mózgu. Kubie mimo bardzo złego samopoczucia, gorączki i antybiotyku bardzo zależało na uczestnictwie w przyjęciu więc przybył do Banku z mamą. Chorobę u Kuby zdiagnozowano na początku ubiegłego roku. Najpierw przeprowadzono operację usunięcia guza, następnie zastosowano silną chemio i radioterapia. Do dziś Kuba poddawany jest zabiegom chemioterapii. Największym marzeniem chłopca była konsola Xbox Kinect z grami. Kuba choć był bardzo zmęczony chorobą na widok prezentów szeroko się uśmiechnął. Oprócz wymarzonej konsoli z grami otrzymał także Lego Star Wars oraz gry planszowe w tym upragniony Monopol.

BANK SPÓ£DZIELCZY W PIASECZNIE - PS BANK OBDAROWA£ TROJE CHORYCH DZIECI

Następnie swój prezent otrzymał dwunastoletni Klaudiusz, który od ponad 4 lat dzielnie walczy z guzem mózgu. Chłopiec przeszedł już bardzo wiele: operacja usunięcia zmian nowotworowych, zabiegi radio i chemioterapii. Największym marzeniem Klaudiusza był laptop marki Hewlett Packard. Klaudiusz otrzymał także gry i filmy.

BANK SPÓ£DZIELCZY W PIASECZNIE - PS BANK OBDAROWA£ TROJE CHORYCH DZIECI

Ostatnim marzycielem był osiemnastoletni Karol cierpiący na łamliwość kości, chorobę genetyczną objawiającą się nadmierną kruchością kości. Karol otrzymał wymarzony tablet. Podczas rozmowy okazało się, że Karol chciałby zostać bankowcem i po zakończeniu szkoły średniej chce zdawać na SGH. Pan Prezes obiecał mu już rolę swojego zastępcy po ukończeniu studiów i przeprowadził z nim rozmowę kwalifikacyjną.

BANK SPÓ£DZIELCZY W PIASECZNIE - PS BANK OBDAROWA£ TROJE CHORYCH DZIECI

Następnie chłopcy otrzymali upominki od PS Banku i zostali zaproszeni do zwiedzania Banku. Szczególne zainteresowanie wzbudziło stanowisko monitoringu i skarbiec Banku, do którego tylko nieliczni mają wstęp.

BANK SPÓ£DZIELCZY W PIASECZNIE - PS BANK OBDAROWA£ TROJE CHORYCH DZIECI

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze za sprawą Zarządu i pracowników PS Banku. Pan Prezes dzięki wspaniałemu poczuciu humoru ciągle wszystkich rozśmieszał. Marzyciele byli zachwyceni prezentami, a dorośli bardzo wzruszeni spotkaniem. Rozdawania prezentów dopełnił słodki poczęstunek. To była miła chwila, żeby porozmawiać i lepiej się poznać. Dzieci dostały od Banku dodatkowe upominki. To był szczęśliwy moment dla wszystkich zebranych, uśmiechów i radości nie było końca.

autor/źródło: Adrianna Wróbel - Fundacja Dziecięca Fantazja
Tematy:Piaseczno

Informacje20 lutego 2013, 00:00,

Wystawa rękodzieła artystycznego MOJE GOBELINY autorstwa Bożenny Korlak w Mysiadle