Informacje26 listopada 2015, 19:00,

BALI z dziećmi w krainie Bogów - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

26 listopada 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie nt.: BALI z dziećmi w krainie Bogów. Miejsce: KDK Hugonówka, Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy na podróż po Bali.

BALI z dziećmi w krainie Bogów - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

Opowieść o wyprawie do Indonezji. Po drodze był Singapur oraz archipelag wysp Gili. Samą wyspę Bali bohaterowie spotkania zjechali wzdłuż i wszerz. W pokazie odwiedzimy miejsca znane oraz jeszcze nieodkryte przez turystów. Spotykamy balijskich bogów, zobaczymy tradycyjne tańce, takie jak Kecak, Barong czy Fire Dance, obejrzymy spektakl w teatrze cieni i przyjrzymy się pracy rzemieślników i artystów w Ubud. Zajrzymy też pod wodę podglądać życie na rafie…

Anna i Krzysztof Kobusowie - fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków, egzotyczne podróże oraz odkrywanie Polski. Autorzy serii książek „Mali podróżnicy w wielkim świecie” (wyd. National Geographic) gdzie pokazują świat przez pryzmat wyjazdów z dziećmi. W serii ukazała się książka „BALI”!

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=5034&start=30
Informacje23 listopada 2015, 08:00,

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub planujesz założyć firmę zapraszamy w dniach 23-27 listopada 2015 roku do wszystkich placówek Zakładu na Tydzień Przedsiębiorcy. Tegoroczne dni otwarte odbywają się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”, nawiązując do programów i udogodnień, jakie ZUS oferuje przedsiębiorcom.

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY W ZUS

W jednym miejscu udostępniamy Państwu możliwość uzyskania wszelkich informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także skorzystania z:

1. Bezpłatnych seminariów tematycznych:
- Rozpoczynasz prowadzenie działalności - poznaj swoje prawa i obowiązki - w ramach seminarium zostaną przekazane informacje, które ułatwią wypełnianie obowiązków związanych z prowadzeniem własnego biznesu, m.in. zasady zgłaszania działalności, zgłaszania do ubezpieczeń, opłacania składek czy też narzędzi jakie ZUS oferuje do sporządzania dokumentów ubezpieczeniowych;
- Jakość danych a rozliczenie konta – w ramach seminarium omawiany będzie m.in. wpływ wypełniania i korygowania dokumentów na rozliczenie konta płatnika składek w ZUS;
- Rozliczanie i wypłata świadczeń – w ramach seminarium zostaną przybliżone zagadnienia z zakresu ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa, jak również ich wysokości i terminów wypłat.

2. Konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak:
- Program Interaktywny Płatnik Plus (IPP)
- Dofinansowanie projektów w zakresie prewencji wypadkowej
- Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)
- Doradcy ds. ulg i umorzeń

3. Porad ekspertów:
- Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
- Instytucji współpracujących m.in. Urzędów Skarbowych, Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędów Miasta,
- Szczegółowe informacje oraz terminy seminariów i dyżurów ekspertów zaproszonych Instytucji dostępne są w placówkach ZUS oraz w zakładkach „Seminaria” i „Harmonogramy”.

Serdecznie zapraszamy!
Monika Pawłowska - Rzecznik Prasowy ZUS III Oddział w Warszawie