Informacje30 stycznia 2013, 00:00,

Bal karnawałowy seniorów w Nowej Woli

Zarząd OSP Nowa Wola, Radny, Sołtys i Rada Sołecka Nowej Woli oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na KARNAWA£OWE SPOTKANIE SENIORÓW w Sołectwie Nowa Wola. Bal karnawałowy odbędzie się w sobotę 2 lutego 2013 roku o godz. 17.00 w świetlicy OSP Nowa Wola. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

BAL KARNAWA£OWY SENIORÓW W NOWEJ WOLI
Tematy:Lesznowola

Informacje30 stycznia 2013, 00:00,

Gmina Prażmów - Mazowiecka Gmina na 5

W raporcie z niezależnego badania „Gmina na 5!” przeprowadzonego w 2012 roku, Gmina Prażmów została odznaczona tytułem „Mazowiecka Gmina na 5!”. Kolejny raz doceniona została witryna internetowa gminy, która zdobyła 8 lokatę spośród 314 mazowieckich gmin.

Badanie przeprowadzone przez Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych przy Instytucie Przedsiębiorczości SGH w Warszawie oceniło gminy w województwie mazowieckim pod kątem ich polityki informacyjnej sprzyjającej rozwojowi przedsiębiorczości. Badacze przeprowadzili audyt stron internetowych gmin oraz ocenili jakość ich korespondencji elektronicznej w języku polskim i angielskim metodą „tajemniczego klienta”.

Gmina Prażmów - Mazowiecka Gmina na 5

Grzegorz Pruszczyk Wójt Gminy Prażmów nie ukrywa satysfakcji z wyników rankingu. „Jestem zadowolony, że po raz kolejny wyniki niezależnego badania wykazały, iż strona internetowa naszej gminy jest na bardzo wysokim poziomie. Fakt, iż nasza witryna została oceniona najwyżej w powiecie piaseczyńskim i pozostawiła w tyle nawet stronę m.st. Warszawy, bardzo mnie cieszy. Cieszę się, że nasze starania w kierunku lepszego informowania opinii publicznej o działalności gminy zostały zauważone.”- powiedział.

Ranking stron internetowych gmin tworzony był w oparciu o 13 kryteriów. Poza estetyką strony oceniano posiadanie wersji obcojęzycznych serwisu oraz nawigacji przyjaznej użytkownikowi. Aby zdobyć wysoką lokatę witryna musiała posiadać mapę serwisu i funkcję wyszukiwania informacji na stronie. Sprawdzano czy dane kontaktowe są łatwe do odnalezienia i czy podana jest struktura organizacyjna z telefonami do poszczególnych wydziałów. Punktowana była częsta aktualizacja strony oraz posiadanie konta w serwisie społecznościowym. Ocenie podlegało także posiadanie galerii zdjęć, informacji o wolnych terenach inwestycyjnych oraz ułatwień dotyczących rejestracji działalności gospodarczej.
autor/źródło: Urząd Gminy Prażmów
Tematy:Prażmów