Informacje24 lipca 2019, 17:00,

Bajkowy Zakątek - Krakowskie Biuro Promocji Kultury w Piasecznie

24 lipca 2019 roku o godz. 19.00 w ramach Bajkowego Zakątka wystąpi Krakowskie Biuro Promocji Kultury ze swoim spektaklem “Wycieczka do tajemniczej krainy”. Wstęp wolny. Miejsce: Zakątek Kultury przy ul. Kościuszki (skwer pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy a Przystankiem Kultura). Serdecznie zapraszamy.

Bajkowy Zakątek - Krakowskie Biuro Promocji Kultury w Piasecznie

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Poznamy zarozumiałą księżniczkę Joannę, która broni wstępu do Krainy Zabawek. Główni bohaterowie – Ania i Krzyś bardzo chcą się do niej dostać, ponieważ słyszeli o tym miejscu mnóstwo wspaniałych opowieści. Księżniczka początkowo traktuje ich z góry. Ale po wspólnej zabawie wszystko się zmienia. Bohaterowie się zaprzyjaźniają. A być może nawet zakochują w sobie… Jest to bajka o miłości i akceptacji. O tym, że przyjaźń jest najważniejsza i potrafi zmienić wszystko.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie będzie przeniesione do Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

Informacje24 lipca 2019, 06:00,

Zamknięcie skrzyżowania ulic Geodetów i Julianowskiej w Józefosławiu

Firma “Falbruk” powiadomiła, że od 24 lipca 2019 roku rozpoczyna budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Julianowskiej, które znajduje się na granicy Piaseczna, Julianowa i Józefosławia. Zamknięcie tego skrzyżowania wymusza zmiany tras linii komunikacji publicznej 739 i L39. Trasa linii 739 zostaje skrócona do obszaru nowo wybudowanego ronda przy szkole w Józefosławiu. L39 zamiast Julianowską, pojedzie ulicami Wilanowską i Energetyczną, gdzie zostaną uruchomione tymczasowe przystanki “Granitowa 01” i “Granitowa 02” dla obu kierunków przejazdu. Uzgodnione objazdy zamkniętego skrzyżowania dla transportu publicznego obrazuje mapa.

Zamknięcie skrzyżowania ulic Geodetów i Julianowskiej w Józefosławiu

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu będzie obowiązywało około 6 tygodni.

Do pobrania: pismo Falbruk CzOR Geodetów etap II (.pdf)