Informacje25 czerwca 2013, 00:00,

Bajki po Godzinach premiera Teatru Cha Cha Hi Hi He He w Centrum Kultury Piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie oraz aktorzy Teatru Cha Cha Hi Hi He He zapraszają wszystkich mieszkańców na premierę spektaklu BAJKI PO GODZINACH w rez. Ewy Kłujszo. Premiera odbędzie się w najbliższy czwartek 27 czerwca 2013 roku o godz. 19.00, w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Teatr CHACHAHIHIHEHE Bajki po Godzinach to spektakl powstały na podstawie tematu zajęć warsztatowych: "Moja wymarzona rola". W ten sposób, jeszcze przed powstaniem filmu "Czerwony Kapturek - prawdziwa historia", powstał scenariusz gdzie spotkały się bajkowe postaci z różnych bajek - Pippi i Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja i Czerwony Kapturek oraz Krasnoludki. Tyle, że "po godzinach" te znane wszystkim postaci są nieco inne, niż przywykliśmy. To zupełnie zwariowany świat - piąty wymiar - "offbajkowatość". Czym zajmują się "po pracy" postaci ze znanych wszystkim Bajek? Przekonaj się sam i przyjdź na premierę spektaklu. Teatr CHACHAHIHIHEHE to grupa złożona z dzieciaków w wieku 10-13 lat. A spektakl jest dedykowany publiczności w jej wieku, choć niektóre dowcipy zrozumieją z pewnością jedynie dorośli. Zapraszamy na premierę Bajki po Godzinach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje23 czerwca 2013, 00:00,

BOISKA NA TERENIE GMINY PIASECZNO BęD¡ OTWARTE PRZEZ CA£E WAKACJE

Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z boisk szkolnych, które otwarte będą od 1 lipca 2013 roku do końca wakacji. Zgodnie z decyzją burmistrza Zdzisława Lisa boiska przyszkolne udostępnione zostaną na potrzeby młodych mieszkańców naszej gminy od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 20.00, zarówno w lipcu jak i w sierpniu. Pod okiem instruktora wolny czas spędzić będzie można na sportowo, korzystając ze sprzętu dostępnego w danej szkole.

BOISKA NA TERENIE GMINY PIASECZNO BęD¡ OTWARTE PRZEZ CA£E WAKACJE

– Zwyczaj zamykania boisk po ostatnim szkolnym dzwonku był dla mnie swego rodzaju kuriozum. Po to inwestujemy w infrastrukturę sportową, aby była ona jak najszerzej dostępna, stąd nasza inicjatywa, aby boiska szkolne czynne były przez całe wakacje – mówi burmistrz Zdzisław Lis. Ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne będą całkowicie bezpłatne i odbywać się będą na boiskach następujących szkół:
- SP nr 5 w Piasecznie, ul. Szkolna 14, Tel. 22 756 74 39
- SP nr 2 w Zalesiu Dolnym, Al. Kasztanów 12, Tel. 22 756 73 14
- Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, Al. Kalin 30, Tel. 22 715 34 77
- ZSP w Gołkowie, ul. Główna 50, Tel. 22 756 75 19
- ZSP w Józefosławiu, ul. Kameralna 11, Tel. 22 750 74 40
- ZSP w Chylicach, ul. Dworska 2, Tel. 22 726 41 25
- ZSP w Jazgarzewie, ul. Szkolna 10, Tel. 22 756 72 51
- SP w Głoskowie, ul. Millenium 76, Tel. 757 81 95
- ZSP w Złotokłosie, ul. Traugutta 10, Tel. 22 756 92 60

Ponadto na kompleksie sportowym Orlik, basenie oraz hali przy Gminny Ośrodku Sportu i Rekreacji prowadzone będą odpłatne wakacyjne turnusy sportowe. Koordynatorem powyższej akcji jest GOSiR w Piasecznie.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno