Informacje12 listopada 2016, 11:00,

Bądź widoczny na drodze - weź udział w spotkaniu Odblaskowi.pl


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 listopada 2016 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno odbędzie się spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej Odblaskowi - Siła bezpieczeństwa. Akcja ma na celu propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze, a w szczególności noszenia elementów odblaskowych przez najmłodszych i ich rodziców. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie otrzymać odblaskowe opaski.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE - WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIU ODBLASKOWI.PL

Kiedy droga jest słabo oświetlona, kierowca może dostrzec pieszego z odległości zaledwie 30 metrów. Jeśli osoba idąca poboczem założy element odblaskowy, kierowca dostrzeże ją już z odległości 150-200 metrów. Dlatego organizatorzy siódmej edycji kampanii edukacyjnej "Odblaskowi - Siła bezpieczeństwa", przekonują że warto nosić elementy odblaskowe na ubraniu. podczas spotkania, które odbędzie się 12 listopada w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, organizatorzy rozdadzą uczestnikom bezpłatne odblaskowe opaski.

W trakcie spotkania w pasażu galerii handlowej stanie interaktywne Bezpieczne Miasteczko. Będą na nim odwzorowane główne elementy miasta – budynki, drogi, przejścia dla pieszych oraz światła drogowe. Dzięki temu dzieci wyćwiczą umiejętności, niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drodze. Broszury edukacyjne rozdawane podczas spotkania pozwolą utrwalić tę wiedzę.

Dodatkowo najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zabawach i animacjach. Wśród nich będzie wielkoformatowa gra edukacyjna „Zebra w mieście”. W trakcie rozgrywki to uczestnicy są pionkami na planszy i poruszają się po niej zdobywając kolejne punkty wiedzy. Z kolei podczas warsztatów plastycznych maluchy będą mogły również wykonać maski superbohaterów, a następnie zapozować w nich do zdjęcia na tle specjalnej fotościanki.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE - WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIU ODBLASKOWI.PL

Na potrzeby kampanii edukacyjnej została stworzona strona internetowa odblaskowi.pl, na której można znaleźć szczegółowe informacje na temat kampanii i materiały edukacyjne. Ambasadorami tegorocznej kampanii są: Kamil Stoch, Krzysztof Ignaczak, Adam Kornacki, Kamil Rutkowski, Anna Dydzik, Marcin Daniec, Kasia Kowalska, Krzysztof Ziemiec, Robert Heisig oraz Kameralnie, Magia Y, Mietczyński.

Spotkanie w ramach kampanii „Odblaskowi - Siła bezpieczeństwa” odbędzie się 12 listopada 2016 roku w godzinach 11.00-17.00 w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, przy ulicy Puławskiej 46. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 listopada 2016, 08:00,

Utrudnienia na 3 przejazdach kolejowych związane z modernizacją linii kolejowej nr 8


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W związku z modernizacją linii kolejowej nr 8 zamknięte zostaną przejazdy w Jeziórku i Ławkach-Gabryelinie, natomiast w Starej Iwicznej powróci ruch wahadłowy. Utrudnienia rozpoczną się 10 listopada 2016 roku wieczorem. Przekaż informację sąsiadom i znajomym.

UTRUDNIENIA NA 3 PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH ZWIĄZANE Z MODERNIZACJĄ LINII KOLEJOWEJ NR 8

Trakcja PRKiI S.A. informuje, że w związku z modernizacją linii kolejowej wprowadzona zostaje czasowa organizacja ruchu dla następujących przejazdów:
1. Stara Iwiczna: ruch wahadłowy od godz. 22 w czwartek 10 listopada, do północy w niedzielę 13 listopada.
2. Jeziórko, ul. Główna: zamknięcie przejazdu kolejowego od godz. 21 w czwartek 10 listopada do środy 16 listopada.
3. Ławki-Gabryelin: ruch wahadłowy od godz. 20 w czwartek 10 listopada do północy w niedzielę 13 listopada.

UTRUDNIENIA NA 3 PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH ZWIĄZANE Z MODERNIZACJĄ LINII KOLEJOWEJ NR 8
Przejazd Jeziórko - schemat czasowej organizacji ruchu

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie