Informacje18 października 2014, 11:00,

Bądź bezpieczny na drodze - noś elementy odblaskowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych i poruszać się po drodze? Dlaczego warto nosić elementy odblaskowe? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w najbliższy weekend w Centrach Handlowych Auchan Piaseczno i Modlińska, podczas spotkań w ramach kampanii edukacyjnej Odblaskowi.pl. Dla uczestników przygotowano bezpłatne opaski odblaskowe. Kampania edukacyjna Odblaskowi.pl skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Podczas spotkań, które odbędą się w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, a w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Modlińska, organizatorzy będą przekonywali, że wystarczy niewielka zmiana zachowań na drodze, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Bądź bezpieczny na drodze - noś elementy odblaskowe

Warto zacząć od poprawy widoczności na drodze oraz przejściu dla pieszych i nosić elementy odblaskowe. Taki gadżet umieszczony na ubraniu sprawia, że w terenie niezabudowanym kierowca widzi pieszego lub rowerzystę już z odległości 150 metrów! Dzięki temu jest w stanie szybciej zareagować i np. rozpocząć hamowanie samochodem. Od 31 sierpnia br. obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym nakłada na pieszych znowelizowane prawo o ruchu drogowym. Wszyscy, którzy w najbliższy weekend odwiedzą Centra Handlowe Auchan, otrzymają odblaskowe opaski. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach edukacyjnych, rozwiązać krzyżówki i rebusy, a także wziąć udział w zajęciach plastycznych, których tematem będzie bezpieczne poruszanie się po drodze i zachowanie na przejściu dla pieszych. Z kolei dla dorosłych przygotowano specjalne edukacyjne broszury. Dodatkowo na stronie internetowej www.akademia.odblaskowi.pl będzie dostępna platforma e-learningowa, dzięki której dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Bądź bezpieczny na drodze - noś elementy odblaskowe

Akcja Odblaskowi.pl odbędzie się w sobotę 18 października 2014 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie. W tym roku odbędzie się już piąta edycja kampanii. Specjalny patrol Odblaskowi.pl przemierzy ponad 12 tys. kilometrów na terenie Polski, od Rzeszowa, aż po Szczecin. Organizatorzy przygotowali 40 tys. opasek odblaskowych i 40 tys. broszur edukacyjnych. Partnerami akcji są Centra Handlowe Auchan, Carefleet, sieci serwisów Perfect Service, QService, Q-Service Premium i Q-Service Moto oraz Q-Service Truck. Patronat medialny objął Magazyn Fleet i Auto Świat. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie www.odblaskowi.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 października 2014, 17:18,

Bezpłatne hotspoty bezprzewodowy internet Wi-Fi w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Konstancinie-Jeziornie można już korzystać z bezpłatnych hotspotów. Darmowy, bezprzewodowy internet (Wi-Fi) dostępny jest na terenie m.in. Parku Zdrojowego i kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej. Hotspoty, w ramach współpracy z gminą Konstancin-Jeziorna, uruchomiły bezpłatnie Mazowieckie Sieci Światłowodowe. Z darmowego internetu można korzystać w Parku Zdrojowym - przy tężni solankowej i amfiteatrze, w okolicach oczka wodnego na os. Grapa oraz na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej. Aby móc w tych miejscach swobodnie i bez żadnych opłat surfować po sieci wystarczy mieć laptopa, telefon lub tablet obsługujące Wi-Fi. Internet w wymienionych hotspotach ma maksymalną prędkość do 512 kbit/s - wysyłanie i odbieranie danych. To w zupełności wystarczy, by przejrzeć pocztę, sprawdzić Facebooka czy porozmawiać ze znajomymi na czacie.Zachęcamy też do odwiedzenia mobilnej wersji naszego serwisu.

Bezpłatne hotspoty bezprzewodowy internet Wi-Fi w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie