Informacje14 lutego 2012, 00:00,

Badania profilaktyczne dla kobiet Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16, 17, 20 i 21 lutego 2012 roku w Górze Kalwarii przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. 3 maja 10, zaparkowany będzie nowoczesny gabinet mobilny, gdzie w komfortowych warunkach panie będą mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne. Akcja profilaktycznych bezpłatnych badań organizowana jest przez Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria we współpracy z warszawskim Centrum Onkologii. Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ.

BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA KOBIET

Bezpłatną profilaktyczną cytologię może wykonać każda kobieta w wieku pomiędzy 25 a 59 lat, która w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywała tego badania, a na bezpłatne badanie mammograficzne zapraszamy panie w wieku 50-69 lat, które w czasie ostatnich 2 lat nie miały wykonanej profilaktycznej mammografii. Badania wykonywane będą bez wcześniejszych zapisów w godzinach od 10.30 do 18.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i okulary, jeśli używa się ich do czytania. Badania służą zachowaniu jak najlepszego zdrowia kobiet. Uwaga! W przypadku złych warunków pogodowych możliwe jest przesunięcie terminu badań! Informacje o terminie i badaniach pod numerem telefonu Centrum Onkologii 22 546 31 03.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje14 lutego 2012, 00:00,

Wystawa akwareli Jana Lipińskiego w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na wernisaż wystawy malarstwa akwarelowego Jana Lipińskiego, oraz na koncert w wykonaniu śpiewaka operowego Piotra £apińskiego przy akompaniamencie Marcina Piotra £opackiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego 2012 roku o godz. 18.00 w Galerii PASAż, filia GOK przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Wstęp wolny. Wystawę akwareli Jana Lipińskiego, będzie można oglądać przez miesiąc.

WYSTAWA AKWARELI JANA LIPIńSKIEGO W MYSIADLE

Jan Lipiński to student na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Mieszka w Woli Mrokowskiej na terenie gminy Lesznowola. Malarstwem akwarelowym pasjonuje się od kilku lat, najbardziej ceniąc w nim subtelność, spontaniczność i lekkość. Wielką zaletą wyróżniającą malowanie akwarelami jest jej delikatność, wysoki poziom trudności oraz szerokie spektrum możliwości przekazywania emocji. Oprócz malowania i rysowania interesuje się muzyką dawną, na co dzień projektuje plakaty, logo i okładki. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich oraz warsztatów malarskich. Ostatnie wystawy: w Cafe Roskosz (indywidualna), w SARP (zbiorowa). Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej: www.janlipinski.com

WYSTAWA AKWARELI JANA LIPIńSKIEGO W MYSIADLE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie